Benjamin Šeško se je veselil prvih dveh zadetkov v Bundesligi. Foto: Reuters

Kevin Kampl je odigral vso tekmo, Šeško pa je štiri dni pred tekmo kvalifikacij za Euro 2024 med Slovenijo in Severno Irsko v Stožicah v imenitni formi.

Kevin Kampl in Xavi Simons se veselita vodilnega zadetka za rdeče bike. Foto: EPA

Po izključitvi Vollanda Union nemočen
Berlinčani so v prvi tekmi nove sezone, v kateri sta se pomerila dva nemška udeleženca Lige prvakov, doživeli prvi poraz. Leipzig je imel vseskozi terensko premoč, ki je bila še očitnejša po rdečem kartonu pri domačih, ki ga je dobil Kevin Volland v 64. minuti (v gleženj je zadel Mohameda Simakana). Že pred tem je za goste v 51. minuti zadel Xavi Simons.

Šeško najprej natančen z desnico, nato pa še z glavo
Trener Marco Rose je v 75. minuti Yussufa Poulsena zamenjal s Šeškom. 20-letni napadalec je potreboval le deset minut za prvi zadetek v Bundesligi. Simons ga je zaposlil v idealnem trenutku, Šeško pa je žogo z desno nogo poslal od vratnice v mrežo.

Šeško je prejemal čestitke soigralcev. Foto: EPA

Ko se slavje po njegovem prvencu pri gostih še ni poleglo, pa je mladi slovenski reprezentant udaril še drugič. Izmenjal si je dvojno podajo z Danijem Olmom. Španec je v 87. minuti z zunanjim delom stopala podal nazaj do Šeška, ki je z glavo poslal žogo pod prečko za končnih 0:3. Sijajna akcija razigranih gostov, ki so pred tremi tedni na Allianz Areni že osvojili nemški superpokal.

Le Leverkusen in Bayern imata maksimalnih devet točk
Po zmagi ima zdaj Leipzig šest točk in se je povzpel na četrto mesto na lestvici ter ob enakem številu točk prehitel Union. Poln izkupiček imata le še vodilna Bayer Leverkusen in Bayern.

Šeško: Če ti uspe v Bundesligi, so vsa vrata odprta