Maribor je gostoval pri trenutno tretji ekipi druge lige, Primorju. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

Mariborčani so povedli v 22. minuti. Visok predložek z desne strani je v kazenski prostor poslal Hilel Soudani, na videz nenevarno žogo pa je za hrbet svojega vratarja z glavo poslal Haris Dedić. V 30. minuti je vodstvo vijoličastih z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal Marko Kolar.

Tretji gol je padel na začetku drugega polčasa. Soudani je po preigravanju s podajo čez kazenski prostor našel Marina Laušića, ki je natančno meril v levi zgornji kot. Častni zadetek je v 93. minuti z glavo postavil Žan Bešir.

Trontelj podajalec pri obeh golih Mure

Mura si je napredovanje zagotovila na gostovanju v Šenčurju, kjer je tamkajšnjega tretjeligaša ugnala z 2:0. Sobočani, ki so tudi spočili nekaj nosilcev igre, so povedli v izdihljajih prvega polčasa. Tekel je že sodniški dodatek, ko je Žan Trontelj s prostega strela z leve strani ob avt liniji poslal dolgo žogo v kazenski prostor. Domača obramba je slabo posredovala in ni uspela izbiti žoge, ki je prišla tik pred vrata, kjer jo je v mrežo pospravil Borna Proleta.

V drugem polčasu je imel Šenčur celo priložnost za izenačenje, ki pa je ostala neizkoriščena. Mura je zmago potrdila v 85. minuti. Luka Turudija si je izmenjal dvojno podajo s Trontljem, ki se je znašel na robu kazenskega prostora. Turudija jo je prejel približno 12 metrov od gola in jo z natančnim udarcem poslal v mrežo.

V sredo sta se morala od nadaljnjega tekmovanja posloviti dva prvoligaša. Nafta je po enajstmetrovkah izločila vodilno ekipo prve lige Celje. Domžale so morale priznati premoč Gorici.

POKAL PIVOVARNA UNION, 3. krog:
Primorje eMundia – MARIBOR 1:3 (0:2)
500; Bešir 93.; Dedić 22./ag, Kolar 30., Laušić 50.

Primorje: Macan, Dobnikar (80./Fahd Ndzengue), Fogec, Lusa, Suljanović (56./Ignjatović), Čandić (80./Stanojević), Zavnik, Petek (80./ Lotitto), Dedić, Bešir, Gulič (60./Jerin).

Maribor: Bergsen, Žinič (86./Guerrico), Watson, Šoštarič Karič, Urata, Vrhovec (73./Antolin), Laušić, Repas (63./Lorber), Soudani (63./ Iličić), Kolar (73./Castro), Jakupović.

OLIMPIJA – Rudar Velenje 4:1 (2:0) – na Kodeljevem
250; Pedro Lucas 3., Posavec 35., Diogo Pinto 54./11-m, Brest 91.; Džumhur 59.

IB 1975 Ljubljana – ROGAŠKA 1:3 (1:1, 0:0) – po podaljšku
200; Perković 85.; Kregar 87., Gradišar 99., Majcenić 105.

Sorodna novica Nafta po 11-metrovkah šokirala Celje, izpadle tudi Domžale; "komedija" ob zmagi Rogaške

Odranci – KOPER 0:3 (0:0)
200; Mulahusejnović 58., Nkada 60., Osuji 87.

Fužinar Ravne – KALCER RADOMLJE 0:2 (0:1)