Preberite še: Golobov eksistenčni strah in nespodobna ponudba

»Komisija je predhodni preizkus v zadevi uvedla na podlagi decembra 2022 prejete prijave. Na podlagi skrbnega in temeljitega pregleda pridobljene oziroma razpoložljive dokumentacije, pojasnil in relevantnih dejstev, pri čemer je potekalo tudi sodelovanje z drugimi organi, je Komisija zaznala sum kršitve integritete, kot jo opredeljuje Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije (ZintPK),«

Robert Golob je o uvedbi preiskave že prejel obvestilo, zato KPK zaradi izkazanega interesa o tem seznanja tudi javnost. S preiskavo se nadaljuje postopek v delu omenjene prijave, medtem ko se del očitkov iz prijave še preverja v predhodnem preizkusu. Iz kabinete predsednika vlade so medtem tudi že potrdili, da je Robert Golob prejel obvestilo KPK. Dodali so, da namerava komisiji predstaviti vsa relevantna dejstva in da verjame, da bo s tem ovrgel vse sume.

KPK poudarja, da bo šele nadaljnji postopek pokazal, ali bodo zaznani sumi kršitev tudi potrjeni ali pa bodo ovrženi. Golob ima v postopku zagotovljene vse pravice v skladu s predpisi, v okviru teh pa bo imel tudi možnost pojasniti svoja ravnanja. Več informacij o zadevi bo Komisija zaradi interesov postopka lahko podala po zaključku.

Odločitev o uvedbi preiskave je sicer sprejel senat KPK v okrnjeni sestavi podpredsednikov Davida Lapornika in Simona Savskega. Predsednik KPK Robert Šumi se je iz postopka odločanja v tej zadevi izločil že decembra lani. Odločitev je sprejel, ker ima na policiji urejeno zamrznitev pogodbe o zaposlitvi in je bil poslovno povezan z Bobnarjevo, s katero sta več let sodelovala.

Nekdanja notranja ministrica je očitke o političnih pritiskih na policijo komisiji naznanila decembra lani, ko je tudi odstopila s funkcije. O pritiskih je ponovno spregovorila na odmevnem zaslišanju pred preiskovalno komisijo DZ, ki preiskuje nedopustno politično vmešavanje v delo policije in drugih pristojnih državnih organov. Tedaj je ponovno je izpostavila, da je bila deležna političnih pritiskov s strani predsednika vlade Roberta Goloba, ki so kasneje vodili do njenega odstopa.