Ismael Bennacer (levo) je Milančane v 17. minuti povedel v vodstvo. Foto: EPA

Že v uvodnih minutah tekme so Milančani doživeli hud udarec, potem ko se je poškodoval napadalec Rafael Leao (zamenjal ga je Saelemaekers), a so kljub vsemu v 17. minuti povedli.

Kaznovali so brezbrižno igro Rimljanov v obrambi, do žoge se je dokopal Olivier Giroud, ki je s hitro podajo pred vrati našel Ismaela Bennacerja, ta pa je iz bližine premagal vratarja Ivana Provedela za 1:0.

Po slabe pol ure igre so gostitelji vodstvo podvojili, med strelce pa se je vpisal Theo Hernandez. Ta je zaključil bliskovito hiter napad po degažiranju vratarja Mika Maignana. Sprožil je z razdalje in žogo, ki je po odboju tudi rahlo spremenila smer, poslal pod prečko.

Tudi v nadaljevanju je bil Milan boljši nasprotnik, Ante Rebić je med drugim zatresel mrežo, a je bil njegov zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Milan je dobil šele drugo od zadnjih šestih tekem, Lazio je izgubil tretjič v zadnjih štirih krogih.

Jose Mourinho znova ni bil zadovoljen s sojenjem na tekmi. Foto: EPA
Romelu Lukaku je povišal prednost Interja na +2. Foto: EPA

Inter slavil na Olimpicu
Na drugem derbiju dneva je Inter z 2:0 na Olimpicu premagal Romo. Rimljani so imeli v 15. minuti srečo, da glavni sodnik Fabio Maresca po igranju z roko v kazenskem prostoru ni pokazal na belo točko, a to Milančane ni ustavilo. V 34. minuti so povedli z golom Federica Dimarca, ki je s hitrim strelom po predložku Denzela Dumfriesa zadel ob desni vratnici. Vratar Rui Patricio je bil povsem nemočen. V nadaljevanju je z roko v kazenskem prostoru igral tudi Interjev Matteo Darmian, a se tudi tokrat Marescova piščalka ni oglasila. Gostitelji niso imeli svojega popoldneva, nič jim ni uspevalo, v 74. minuti so se za nameček znašli v dvojnem zaostanku, potem ko je na 2:0 povišal Romelu Lukaku. Belgijski napadalec je bil natančen z roba šestjansterca. Inter je bil boljši nasprotnik, v 87. minuti je Lautaro Martinez zadel še prečko.

Lovrić s podajo pomagal Udineseju do novih treh točk
Udinese je pred domačimi navijači ugnal Sampdorio z 2:0. Videmčani so proti zadnjeuvrščeni Sampdorii do odločilne prednosti prišli v prvem polčasu. V 9. minuti je za vodstvo zadel Roberto Pereyra, po predložku Sandija Lovrića pa je z glavo na 2:0 povišal Adam Masina. Pri Udineseju je celoten dvoboj na igrišču preživel osrednji branilec Jaka Bijol.

Cambiaghi 38., Caputo 63.; Piatek 85.
Stojanović (Empoli) je igral od 87. minute. Črnigoj (Salernitana) je poškodovan.

UDINESE - SAMPDORIA 2:0 (2:0)
Pereyra 9., Masina 34.
Bijol je igral vso tekmo, Lovrić (oba Udinese) pa do 63. minute, podal je za drugi gol. Turk je sedel na klopi Sampdorie.

SASSUOLO - BOLOGNA 1:1 (1:1)