Vroči Robert Lewandowski je bil sedemkrat najboljši strelec Bundeslige, v tej sezoni pa bo zelo verjetno prejel to nagrado tudi v Španiji. Foto: Reuters

Na drugi strani je Sevilla v veliki krizi, saj ostaja pri eni sami zmagi, s petimi točkami pa je pri dnu prvenstvene lestvice.

Morata je postavil izid tekme. Foto: Reuters

Atleti so povedli v 29. minuti, ko je Koke na desno stran kazenskega prostora zaposlil Marcosa Llorenteja, ta je stekel še naprej proti desni in zadel z diagonalnim strelom. Rdeče-beli so piko na i postavili v 57. minuti, ko so zdrveli v hitri protinapad, Alvaro Morata je s približno 13 metrov mojstrsko spodkopal žogo in jo poslal mimo Bona v mrežo.

Lewandowski zagotovil Barceloni novo zmago
Na večerni tekmi je Mallorca izgubila proti Barceloni z 0:1. Edini zadetek je v 20. minuti dosegel Robert Lewandowski. Poljak je sprejel podajo Ansija Fatija na levi strani, preigral branilca Martina Valjenta in z močnim diagonalnim strelom zatresel mrežo. To je bil že deveti zadetek najboljšega strelca španskega prvenstva.

V nadaljevanju Katalonci niso blesteli, z mislimi so bili že pri dveh ključnih tekmah skupinskega dela Lige prvakov proti Interju (prva bo v torek ob 21.00 na San Siru).

Mallorca je bila zelo blizu izenačenja že v 37. minuti. Antonio Sanchez je prodrl z desne strani, Jaume Costa pa je poskusil iz bližine, a je bil Marc-Andre ter Stegen na pravem mestu.

V zadnji minuti je Pablo Maffeo premešal obrambo Barcelone, nato pa ni zadel vrat in Xavi Hernandez se je lahko pred zgoščenim oktobrskim sporedom pošteno oddahnil.

Nogometaši Osasune so ustavili kraljevi klub v Madridu. Foto: Reuters

Real izgubil točki proti Osasuni
Nogometaši Reala so dan zatem zapravili priložnost, da se vrnejo na vrh prvenstvene lestvice, potem ko so doma z Osasuno le remizirali. Bili so sicer na dobri poti, v končnici prvega polčasa jih je s krasnim strelom od daleč v vodstvo popeljal Vinicius Junior. Ko se je glavni sodnik Guillermo Cuadra z ogledom VAR-posnetka prepričal, da v akciji ni šlo za prepovedan položaj, se je slavje domačih navijačev lahko nadaljevalo. Ti so bili dobre volje, a le do uvodnih minut drugega polčasa, ko je izid izenačil Kike Garcia. Ta je zadel z glavo, potem ko je natančen predložek v kazenski prostor poslal Unai Garcia. Gostitelji so bili sicer boljši nasprotnik, a tako želenega zadetka jim ni uspelo doseči. Gostujoči branilec David Garcia je nato v 78. minuti zakrivil prekršek za najstrožjo kazen in bil tudi izključen. Karim Benzema je z bele točke zadel prečko. Francoski napadalec je nato mrežo zatresel dve minuti pozneje, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Ostalo je pri 1:1.