Real Madrid je po sijajnem večeru v Liverpoolu sredi tedna tokrat naletel na čvrsto zasedbo Atletico Madrida, ki je zasluženo prišla do točke, četudi je od 64. minute igrala z enim članom manj zaradi izključitve Angela Corree.

Oba zadetka na tekmi sta bila dosežena z glavo, strelca pa sta bila urugvajska nogometaša. Za Atletico Madrid je bil v 78. minuti natančen Jose Maria Gimenez, domače pa je do izenačenja pripeljal 18-letni Alvaro Rodriguez v 85. minuti.

V petek je Betis premagal zadnjeuvrščeni Elche (3:2), danes pa sta zmagi vpisala še Espanyol proti Mallorci (2:1) in Cadiz proti Rayo Vallecanu (1:0).

V nedeljo so na sporedu dvoboji Athletic Bilbao - Girona (14.00), Celta Vigo - Valladolid (16.15), Almeria - Barcelona (18.30) in Sevilla - Osasuna (21.00), krog pa se bo končal v ponedeljek s tekmo Villarreal - Getafe (21.00).