Kevin De Bruyne je takole zadel za 2:1. Foto: Reuters

Po visokem porazu proti Nizozemski (1:4) v uvodnem krogu so se želeli Belgijci navijačem oddolžiti za neuspeh pred petimi dnevi, medtem ko so Poljaki na svojem terenu z 2:1 premagali Wales in so želeli nadaljevati dobro formo. A proti belgijskemu 'stroju' tokrat niso našli uspeha in polnega izkupička točk.

Robert Lewandowski je v 28. minuti povedel Poljsko v vodstvo. Foto: Reuters

Lewandowski in Witsel na seznamu strelcev
Belgijci so hitro pritisnili na vrata nasprotnika, že v 6. minuti je Michy Batshuayi zatresel mrežo, a je bil stranski sodnik prepričan, da je bil zadetek dosežen iz prepovedanega položaja. Poljaki so bili v podrejenem položaju, a v 28. minuti so povedli z golom Roberta Lewandowskega. Prvi zvezdnik poljske izbrane vrste si je po podaji Sebastiana Szymanskega lepo priboril prostor v šestnajstercu in neubranljivo sprožil v spodnji levi kot. Belgijci so do odmora izid sicer izenačili: Axel Witsel je silovito sprožil in žogo poslal za hrbet nemočnega vratarja Bartlomieja Dragowskega ob desni vratnici. 1:1.

Hladnokrvni De Bruyne poskrbel za preobrat
Gostitelji so v nadaljevanju napadli z rušilno močjo, po slabi uri igre so Poljake stisnili v njihov kazenski prostor. Najprej je dlani Dragowskega pošteno ogrel Leander Dendoncker, hip zatem je po predložku v kazenski prostor Timothy Castagne meril malce mimo leve vratnice. Toda mrežo je nato v 59. minuti vendarle zadel Kevin De Bruyne. Izvrstni napadalec Manchester Cityja je po podaji Edena Hazarda lepo preigral poljskega vratarja in hladnokrvno zaključil za 2:1. Na 3:1 je po sijajni akciji in strelom v spodnji desni kot povišal Leandro Trossard.

Še dva zadetka z razdalje, piko na i postavil Openda
Belgijci s tem še niso rekli zadnje besede. Trossard se je v 80. minuti med strelce vpisal še drugič, potem ko je z razdalje zadel v zgornji desni kot poljskega gola, že tri minute pozneje je 'petardo' prižgal Dendoncker. In to s kakšnim zadetkom – s projektilom z razdalje je razparal poljsko mrežo! Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Lois Openda.