Eve Perisset je povedla Francijo v vodstvo in v polfinale EP-ja. Foto: EPA

Francozinje so imele v prvem polčasu več priložnosti, zatresle so tudi vratnico, gola pa niso uspele zabiti. Po prvem polčasu je bil izid izenačen (0:0).

Gol, ki je Francijo povedel v polfinale

Francozinje so bile boljše nasprotnice tudi v drugem polčasu, a je bila nizozemska obramba na čelu z vratarko Daphne van Domselaar nepopustljiva. Francozinje so imele v rednem delu tekme 22 strelov proti vratom tekmic, Nizozemke pa le štiri.

O zadnji polfinalni potnici je odločal podaljšek. V tem so Francozinje izkoristile priložnost za vodstvo. Sodnica je po pregledu VAR-a odločila, da je Dominique Janssen na nepravilen način zaustavila Kadidiatou Diani v kazenskem prostoru, zato je pokazala na belo točko. 11-metrovko je zanesljivo izvedla Eve Perisset.

V polfinalu se bodo Francozinje v sredo pomerile proti Nemkam.