Slovenska nogometna reprezentanca je na pripravljalni tekmi v Cluju dosegla prestižno zmago proti Romuniji, a pri tem pokazala dva različna obraza. V prvem polčasu je navdušila, saj je dosegla dva izjemno lepa gola prek udarnih napadalcev Benjamina Šeška (podajalec z desne strani je bil Petar Stojanović) in Andraža Šporarja (podajalec Adam Gnezda Čerin). Še višje vodstvo je gostom s petimi neverjetnimi obrambami preprečil vratar Horatiu Moldovan, ki je debitiral za romunsko reprezentanco. Slovenci so bili v prvih 45 minutah boljši vsaj za razred, saj so bili agresivni, kombinatorni in razigrani. »Prvi polčas je bil na visoki ravni in v pravem ritmu. Bil je blizu tistemu, kar je sposobna ekipa. Vidi se, da gredo stvari v pravo smer z zanesljivostjo, avtomatizacijo, povezanostjo in redom v igri,« je o prvem polčasu povedal slovenski selektor Matjaž Kek za televizijo Sportkub.

Kek je že med odmorom zamenjal tri igralce (napadalec Andres Vombergar, ki je imel na tribuni tudi glasne navijače iz rodne Argentine, je debitiral za Slovenijo) in gostje so pokazali povsem drugačen obraz. Romuni so s spremembo organizacije napada zaigrali kreativno in zelo odločno. Valili so napad za napadom skozi propustno zvezno vrsto in neodločno obrambo gostov, saj so Slovenci stali predaleč od tekmeca in zamujali v dvobojih, zato so delali prekrške in prejeli pet rumenih kartonov. Romuni so sredi polčasa dosegli gol za znižanje izida, do izenačenja pa vendarle ni prišlo, ker je ob športni sreči zadetek preprečil okvir gola ali pa izjemni vratar Jan Oblak, ki igra, čeprav ima teže s poškodbo. V drugem polčasu je Slovenija na gol Romunije streljala zgolj dvakrat, a sta bila oba poskusa blokirana. »Vedel sem, da bomo s tremi menjavami izgubili ritem. Najbolj pomembna je zmaga proti ekipi, ki je na lestvici Fife deset mest višje, in na izjemno zahtevni travnati površini. Ko menjamo, moramo ohraniti mirnost, ne pa biti nervozni. S kakovostnim zadrževanjem žoge bi morali odgovoriti na pritisk tekmecev. Drugi polčas je pokazal, kaj vse moramo popraviti,« je poudaril Kek.

Slovenija bo v nedeljo ob 15. uri v Stožicah odigrala še zadnjo letošnjo pripravljalno tekmo s Črno goro, ko bodo priložnost dobili nekateri igralci, ki so doslej igrali malo. Mlada slovenska reprezentanca do 21 let je na prijateljski tekmi v Podgorici premagala Črno goro z 1:0 z evrogolom Aljaža Antolina v peti minuti.