Nizozemke so branilke naslova. Foto: EPA
Goli prvega polčasa tekme Nizozemska - Portugalska

S tem se obema ekipama nasmiha uvrstitev v izločilne boje, saj imata na vrhu lestvice skupine C po štiri točke. Švica in Portugalska imata po točko. V zadnjem krogu bosta v nedeljo na sporedu tekmi Nizozemska – Švica in Švedska – Portugalska.

Nizozemke so oba gola dosegle na enak način – po podaji iz kota je najprej v 7. minuti z glavo zadela Damaris Berta Egurrola Wienke, devet minut pozneje pa še Stephanie van der Gragt.

Portugalke so zaostanek znižale v 37. minuti, potem ko je sodnica pokazala na belo točko, ker je ena izmed nizozemskih igralk na nepravilen način zaustavila Diano Silvo v kazenskem prostoru. 11-metrovko je zanesljivo izvedla Carole Costa.

Portugalke so izenačile hitro po začetku drugega polčasa – Costa je poslala predložek z desne strani pred vrata, Silva pa je v 47. minuti zadela z glavo.

Nizozemski in portugalski gol v drugem polčasu

Dve minuti pozneje so Nizozemke proslavljale nov gol, a ga je sodnica po pregledu VAR-a zaradi prepovedanega položaja razveljavila. V 62. minuti pa je padel nizozemski gol za 3:2. Danielle van de Donk je z vrha kazenskega prostora sprožila močan strel proti levemu zgornjemu kotu in zadela.

Švedinje so na prvi tekmi premagale Švicarke z 2:1. Golov v prvem polčasu ni bilo, v 53. minuti pa je za vodstvo Skandinavk zadela Fridolina Rolfo. Vsega dve minuti pozneje je izenačila Ramona Bachmann, za zmago Švedinj pa je v 79. minuti poskrbela 19-letna Hanna Bennison.