Romelu Lukaku in Hakim Ziyech sta bila strelca na stadionu Riverside. Foto: Reuters

V 15. minuti je mrežo gostiteljev po nizkem predložku Masona Mounta z leve strani iz bližine načel Romelu Lukaku, v 31. pa je končni izid postavil Hakim Ziyech. Evropski prvaki so ves čas nadzorovali potek tekme. Njihova zmaga bi bila lahko še višja.

Middlesbrough je imel izjemno podporo s tribun, Londončane pa je spodbujalo samo nekaj sto navijačev, saj so proti Chelseajevemu lastniku, Rusu Romanu Abramoviču, uvedli sankcije.

Modri so se v polfinale najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu uvrstili še petič v zadnjih šestih sezonah.

Middlesbrough je doma izgubil prvič na zadnjih desetih tekmah v vseh tekmovanjih. V angleški drugi ligi trenutno zaseda osmo mesto in se bori za preboj med najboljših šest, kar po rednem delu sezone zagotavlja kvalifikacije za uvrstitev v Premier ligo.

Šporar je zaradi bolezni izpustil tudi prejšnji dve tekmi v prvenstvu.

Nogometaši Manchester Cityja so brez večjih težav opravili s Southamptonom na jugu Anglije. Foto: Reuters

Crystal Palace napolnil mrežo Evertona
V četrtfinale so se uvrstili še Crystal Palace, Manchester City in Liverpool.

Londončani so na svojem Selhurst Parku s kar 4:0 odpravili razglašeni Everton, ki ni našel poti mimo dobro postavljene obrambe in vratarja Jacka Butlanda. Mrežo Liverpoolčanov je načel Marc Guehi, ki je zadel po predložku iz kota, na 2:0 je v 41. minuti povišal Jean-Philippe Mateta, ki je zadel po lepi globinski podaji Wilfrieda Zahaja. 3:0 se je na semaforju izpisalo v 79. minuti po Zahajevem strelu iz bližine, končni izid pa je v 87. minuti postavil Will Hughes. Ta je v kazenskem prostoru najbolje reagiral in odbito žogo poslal v mrežo.