Timo Werner (levo) je v 68. in 69. minuti zadel za 4:0 in 5:0. Foto: Reuters

Nemčija je po treh remijih prvič zmagala, Italija pa je prvič izgubila. Madžarska zdaj vodi v skupini.

Na stadionu Borussia-Park je elf pokazal najboljšo predstavo, odkar ga od septembra lani vodi selektor Hansi Flick. Nemška reprezentanca je prvi polčas dobila z 2:0, v sodnikovem podaljšku je ta izid z 11-metrovke postavil Ilkay Gündogan, nato pa zadela še trikrat. Po dveh zadetkih Tima Wernerja, ki ju je dosegel v dveh minutah, se je v 69. minuti, ko je Serge Gnabry prestregel podajo vratarja Gianluigija Donnarumme, na semaforju izpisalo 5:0.

Azzurri so v končnici poraz ublažili z goloma 18-letnega napadalca Züricha Wilfrieda Gnonta (postal je najmlajši strelec Italije v zgodovini) in Alessandra Bastonija.

Flick na klopi Nemčije na 13 tekmah še ne pozna poraza, pred 10 dnevi je bilo v Bologni na srečanju proti istemu tekmecu 1:1. Z enakim izidom so se Nemci razšli z Angleži doma in Madžari v gosteh.

Roland Sallai (v sredini) je bil glavni junak Madžarov na stadionu Molineux. Foto: Reuters

Najvišji domači poraz po letu 1928!

Anglija je proti Madžarski ostala brez točk že v Budimpešti (1:0). Varovanci Garetha Southgata so na štirih tekmah le enkrat zatresli mrežo in z dvema točkama zasedajo zadnje mesto v skupini.

Prva dva zadetka na stadionu Molineux je dosegel nogometaš Freiburga Roland Sallai, v 16. in 70. minuti. Gostitelji so bili najbližje golu, ko je kapetan Harry Kane v 77. minuti z glavo stresel prečko.

To je najvišji poraz Angležev pred domačimi gledalci po marcu 1928, ko so proti Škotom klonili z 1:5.

Visoka zmaga Nemčije in visok poraz Anglije
Prvi zadetek na tekmi Nemčija - Italija je dosegel Joshua Kimmich v 10. minuti. Foto: Reuters