Nogometaši Fluminenseja so prvič v zgodovini osvojili Pokal Libertadores. Foto: Reuters

Brazilski predstavnik je v 36. minuti povedel po lepi akciji na desni strani in golu Germana Cana. Ta je prvi strelec tekmovanja v tej sezoni s 13 goli. Za argentinsko zasedbo je v 73. minuti izenačil Luis Advincula.

V 9. minuti podaljška je John Kennedy, ki je igro začel na klopi in v 80. minuti prišel na igrišče, odločil dvoboj. Po njem se je pretirano veselil, dobil drugi rumeni karton in moral je predčasno zapustiti zelenico.

Mož odločitve finala v Riu de Janeiru je bil rezervist John Kennedy, ki je bil zaradi predivjega proslavljanja zmagovitega zadetka v podaljšku zaradi prejetega drugega rumenega kartona tudi izključen. Foto: Reuters

A so bile moči na igrišču kmalu izenačene, saj je v 112. minuti rdeč karton dobil še Kolumbijec Frank Fabra zaradi ostrega prekrška nad obrambnim igralcem Fluminenseja Ninom.

Niz brazilskih naslovov podaljšan na pet let
Naslov je proslavil tudi trener Fluminenseja Fernando Diniz, ki je julija letos z enoletno pogodbo postal začasni selektor brazilske izbrane vrste. Klubi iz te države so osvojili vse naslove, odkar je vodstvo tekmovanja leta 2019 spremenilo sistem, po katerem je v finalu na sporedu le ena tekma na nevtralnem terenu. Leta 2019 in 2022 je slavil Flamengo, leta 2020 in 2021 pa se je lovorike veselil Palmeiras. Zdaj je na vrsto prišel tudi Fluminense, najstarejši nogometni klub v Riu de Janeiru je postal 11. brazilski klub z naslovom v pokalu Libertadores. Fluminense, ki je v polfinalu po skupnem izidu 4:3 premagal Internacional, je drugič igral v finalu. Leta 2008 je izgubil proti ekvadorskemu Quitu, takrat še po seštevku dveh tekem.

Zanimiva pot kluba iz Buenos Airesa
Boca je že 12. igrala v finalu, ima pa polovični izkupiček. Na naslov čaka vse od leta 2007, pred tem je slavila v letih 1977, 1978, 2000, 2001, 2003 in 2007. To sezono v izločilnih bojih ni dosegla niti ene zmage, šestkrat je končala z neodločenim izidom, vselej pa je posledično napredovala po izvajanju enajstmetrovk. Na ta način je v polfinalu ugnala tudi Palmeiras, v finalu pa ostala praznih rok po še sedmem remiju po rednem delu.

Boca Juniors na naslov južnoameriškega prvaka čaka vse od leta 2007, ko je v finalu v dveh tekmah s skupnim izidom 5:0 (3:0 in 0:2) ugnala Gremio. Foto: Reuters