Slovenska teniška reprezentanca je izgubila polfinalni dvoboj pokala Billie Jean King proti Italiji, potem ko sta najboljši slovenski igralki Kaja Juvan in Tamara Zidanšek morali priznati premoč razpoloženima tekmicama. Ljubljančanka in Konjičanka sta se borili do zadnjega atoma moči, a morali priznati premoč Martini Trevisan in Jasmine Paolini.

Martina Trevisan, 43. igralka na svetovni lestvici, je prekinila sijajni reprezentančni niz Kaje Juvan, ki je v najmočnejšem ekipnem tekmovanju na svetu doživela drugi poraz od zadnjih trinajstih. Poraz na prvem dvoboju polfinala je za Slovenijo boleč, saj je imela Ljubljančanka v prvem nizu številne priložnosti, da bi ga obrnila v svoj prid in po katerem bi ji zrasle delnice za zmago Slovenije.

Muke Kaje Juvan

Kaja Juvan je bila povsem brez energije. Težko je dihala in jasno je bilo, da bo v primeru poraza v prvem nizu dvoboj izgubila. Nekaj časa je dajala vtis, da bo po prvem nizu dvoboj celo predala, saj se je nekontrolirano tresla in težko dihala. Časa za jasnejšo diagnozo ni bilo. Še dan pred zgodovinsko tekmo Slovenije je bila odlično razpoložena in je razmišljala le o zmagi. Poleg tega je italijansko tekmico premagala na vseh treh medsebojnih dvobojih, kar nazorno kaže, da ji igra levoroke igralke ustreza.

Kaja Juvan je v prvem nizu, ki je trajal kar 71 minut, izgubila svoj servis v tretji igri, ko je storila dve dvojni napaki v nizu ter neizsiljeno napako, kar je lanska polfinalistka Rolanda Garrosa izkoristila. Kaja Juvan je tekmici odvzela servis v osmi igri za izenačenje na 4:4. Pri vodstvu s 6:5 je Kaja Juvan močno pritiskala na servis tekmice, v najdaljši igri pa si vendarle ni priborila zaključne žoge. Podaljšano igro prvega niza je Slovenka začela odlično, povedla s 3:0, 4:2, 5:3, pri vodstvu s 6:5 pa je zapravila zaključno žogico za niz z dvojno napako. Darilo je Italijanka dobrodušno unovčila, dobila igro z 8:6 ter pokazala italijanski temperament.

V nadaljevanju je bil dvoboj zaradi slabega počutja Kaje Juvan za 15 minut prekinjen, Kaja Juvan pa je vendarle stopila na igrišče. Roke so se ji tako tresle, da je komaj izvajala začetne udarce, kljub temu pa v tretji igri tekmici odvzela servis za vodstvo z 2:1. Pri vodstvu Italijanke s 4:3 so med odmorom Kajo Juvan pregledovali zdravniki, tako da je bil dvoboj znova dalj časa prekinjen. Kaja Juvan je nadaljevala z dvobojem, ki ga je po dveh urah in 20 minutah izgubila s 6:7 (6), 3:6.

Jasmine Paolini v zaključku v višjo prestavo

V drugem dvoboju je Jasmine Paolini v prvem nizu pokazala, zakaj je s 30. mestom najboljša posameznica dvoboja. Tamara Zidanšek (100.) je igrala spodbudno, a tekmica je kaznovala vsako manjšo napako Slovenke ter zaključevala točke praviloma z izjemno močnimi forehandi. Prvi niz je dobila s 6:2 in kazalo je na gladko zmago Italijank. Toda Konjičanka se je pobrala, nadaljevala z odličnimi igrami v Sevilli ter drugi niz dobila s 6:4. V tretjem je vse bolj bojevita Slovenka v uvodni igri tekmici odvzela servis ter povedla z 2:0. Po prizorišču se je razširil vonj po odločilni igri dvojic, do katerega pa v nadaljevanju vendarle ni prišlo. Jasmine Paolini je namreč v nadaljevanju dobila šest od sedmih iger ter z zmago s 6:2, 4:6, 6:3 svojo reprezentanco popeljala v veliki finale. V njem se bo jutri pomerila z zmagovalcem popoldanskega dvoboja med Kanado in Češko.