Virgil van Dijk je na Anfieldu zadel za vodstvo Liverpoola s 4:1. Foto: Reuters

Za osemkratne zmagovalce najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu so zadeli Curtis Jones, Darwin Nunez, Diogo Jota, Virgil van Dijk in Ryan Gravenberch.

Kot je znano, je Klopp v petek oznanil, da se bo junija po devetih letih poslovil od Anfielda.

V osmini finala se bodo redsi 28. februarja doma pomerili z Watfordom ali Southamptonom, ki sta se razšla z 1:1, zato bo tekma ponovljena, kot je tradicija v Pokalu FA.

Lokalni derbi med West Bromwichem in Wolverhamptonom (mesti loči le dobrih 10 kilometrov) je bil v 82. minuti prekinjen za skoraj 40 minut zaradi spopada navijačev obeh moštev na tribunah. Aretirana sta bila dva človeka. Navijači so vdrli tudi na zelenico, zato so se nogometaši zatekli v slačilnice. Gostje so sicer zmagali z 0:2.

V West Bromwichu je morala policija miriti razgrete navijače. Foto: Reuters

City prvič zmagal na novem Tottenhamovem stadionu

Že v petek je branilec lovorike Manchester City z zadetkom Nathana Akeja v 88. minuti z 0:1 v gosteh premagal Tottenham.

To je bila sploh prva zmaga varovancev Pepa Guardiole in tudi prvi dosežen zadetek (!) na novem stadionu Spursov, kamor so se preselili leta 2019.

Ake je mrežo zatresel iz bližine po napaki vratarja Guglielma Vicaria, ko je iz kota podal Kevin De Bruyne. City je tako kronal premoč, ki jo je imel večji del tekme. V Londonu ga je spodbujalo 9000 navijačev.

Tottenham na uradni tekmi prvič ni dosegel gola, odkar ga vodi trener Ange Postecoglou. Ta je na klop sedel na začetku junija lani.

City v osmini finala čaka novo gostovanje pri Lutonu, ki je na še enem prvoligaškem obračunu z 1:2 izločil Everton.

Na srečanju med Chelseajem in Aston Villo gledalci niso videli zadetkov. Gostitelji so predtem zmagali na osmih zaporednih domačih tekmah v Pokalu FA. Ponovljeno srečanje bo v torek, 6. februarja, v Birminghamu.

Maidstone United spisal pravljico

Za največje presenečenje je poskrbel šestoligaš Maidstone United, ki je v soboto z 1:2 zmagal v Ipswichu. Blestel je vratar Lucas Covolan, med strelce pa sta se vpisala Lamar Reynolds in Sam Corne.

Maidstone United, klub iz mesta na jugovzhodu Anglije, je prvi šestoligaš po sezoni 1977/78 oziroma po 46 letih, ki se je prebil med 16 najboljših v Pokalu FA.

Ipswich je bil velik favorit, saj v tej sezoni uspešno igra v drugi ligi, kjer zaseda drugo mesto. Pred njim je samo Leicester.

Pokal FA, 4. krog:

BOURNEMOUTH – Swansea 5:0 (5:0)
Kelly 7., Scott 10., Sinisterra 14., Brooks 35., Solanke 44.

BRISTOL – NOTTINGHAM FOREST 0:0

CHELSEA – ASTON VILLA 0:0

SHEFFIELD WEDNESDAY – COVENTRY 1:1 (0:1)

Manchester City je v gosteh pri Tottenhamu izgubil zadnje štiri tekme v angleškem prvenstvu, leta 2019 pa tudi polfinalni dvoboj Lige prvakov. Zdaj je urok končno premagan. Foto: Reuters

Tottenham – MANCHESTER CITY 0:1 (0:0)