Zoran Zeljković, ki se je v letošnji sezoni s koprske klopi preselil na ljubljansko, je s Koprom pred dvema letoma osvojil pokal, z Olimpijo pa se zdaj bori le še za naslov državnega prvaka, pri čemer zmaji za Celjem zaostajajo sedem točk. Foto: www.alesfevzer.com

Zaradi del v Stožicah so zmaji igrali na ŽAK-u, kjer imajo slabe rezultate, po zelo skromni predstavi pa so se poslovili od pokala, ki so ga lani osvojili. Ljubljančani so bili po izpadu Maribora in Celja prvi favoriti tekmovanja, vendar je bil Koper tokrat boljši. Olimpija je dvakrat povedla, a hitro so gostje izenačili. Na začetku drugega polčasa so Primorci povedli, tik pred koncem rednega dela pa kaznovali še eno napako zelo slabe domače obrambe.

Koper dvakrat hitro izenačil

Sorodna novica Hladna prha v Ljudskem vrtu: Kalcer v 93. minuti izločil Maribor

Olimpija je povedla v 15. minuti. Po prvi nevarni akciji Kopra je Denis Pintol poslal dolgo žogo proti sredini, kjer jo je Maj Mittendorfer neposrečeno podaljšal za hrbet svoji obrambi. Sam je proti Janu Koprivcu stekel Marko Brest, ki je gostujočega vratarja matiral, še preden so ga ujeli koprski branilci. Tri minute pozneje so zmaji še enkrat zapretili v protinapadu, poskus Admirja Bristrića pa je Koprivec zaustavil.

V 20. minuti je Koper izenačil. Napako je napravil Pintol, ki je žogo brez potrebe izbijal, spravil pa jo je le do Eneja Jeleniča, ki jo je nekoliko z desne strani potem zavrtinčil v mrežo. Tri minute zatem so Ljubljančani znova povedli. Koprska obramba je malce zastala, ko je bila prepričana, da je žoga že šla v avt. V nadaljevanju akcije je David Sualehe z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je z glavo za 2:1 zadel Ivan Posavec.

Znova domača zasedba ni bila dolgo v vodstvu. 31. minuta je tekla, ko je Luka Vešner Tičić z desne strani poslal predložek pred vrata. Jelanič je poskusil s škarjicami, žogo pa zadel ravno toliko, da jo je podaljšal do Wisdoma Suleja, ki ga je Olimpijina obramba pustila samega. Nigerijec je s silovitim udarcem žogo pospravil pod prečko. Tako sta oba koprska strela v okvir našla cilj. Tik pred koncem prvega polčasa je veselje zmajem preprečila vratnica, ki jo je z roba kazenskega prostora po preigravanju zadel Posavec.

Nkada povedel, Marsetič zapečatil usodo Olimpije

Odlično so gostje začeli drugi polčas in tudi po tretjem strelu v okvir zadeli. V četrti minuti nadaljevanja je po desni strani prodrl Marka Pabai. Tokrat so Ljubljančani kazali, da je žoga že ušla zunaj igrišča, toda sodniki akcije niso prekinili. Liberijec je poslal žogo v kazenski prostor, kamor sta vtekala Sule in Timothe Nkada, ki je prišel pred Justasa Lasickasa in žogo iz neposredne bližine pospravil v mrežo.

Zadetki s tekme Olimpija - Koper

Zoran Zeljković, ki je pred dvema letoma s Koprom osvojil pokal, je bil nezadovoljen z igro svojih varovancev in je vse menjave opravil že do 66. minute, a vseeno spremembe na zelenici ni bilo. Dve minuti predtem je Pintol dobro posredoval po nevarnem strelu Jeleniča z desne strani. V 70. minuti je imela Olimpija priložnost za izenačenje, ko je Koprivec ob izbijanju zapustil vrata. Marcel Ratnik je streljal, v gneči pred vrati pa je izbil Mitterndorfer.

Koprčani so zelo spretno kradli čas, v 86. minuti pa je Bede Osuji nevarno sprožil z razdalje. Pintol je odbil v kot, ki ga je izvedel Gabriel Groznica. Našel je povsem samega Eneja Marsetiča, ki je z 11 metrov potrdil veliko primorsko zmago.

Mura slavila v sosedskem obračunu

Sorodna novica Triglav in Ilirija 1911 prek tretjeligašev v četrtfinale pokala

Mura je zanesljivo napredovala med osem, potem ko je s 3:0 slavila v nekaj kilometrov oddaljenih Martjancih. Na sosedskem obračunu je mrežo Čarde v 37. minuti načel Nikola Jovičević, ki je po dolgi akciji gostov iz neposredne bližine zadel po podaji Žige Kousa z desne strani. Tik pred koncem prvega polčasa so Sobočani povišali prednost. Po kotu sprva niso prišli do strela, je pa žogo na levi strani dobil Ivan Šarić, ki je poslal predložek v sredino, z glavo pa je bil uspešen Borna Proleta.

Zmago nad vodilno ekipo pomurske lige, ki je rangirana kot četrta slovenska, je Mura potrdila v 62. minuti. Filippo Tripi je na sredini poslal dolgo žogo na desno stran, kjer je vtekal Kous. Ta jo je s prve poslal v sredino, kjer ni bilo nobenega nogometaša v črno-belem, toda Martin Korpič je nespretno žogo preusmeril v lastno mrežo.

Thalisson v 121. minuti Rogaško popeljal med osem

Po dramatični končnici se je v četrtfinale uvrstila Rogaška, ki je v Lendavi slavila z 2:1. Nafta, ki je izločila Celje, vodilno ekipo Prve lige, je morala zadnjeuvrščeni ekipi najvišjega ranga slovenskega nogometa premoč priznati tik pred koncem podaljška. Gostje so namreč zadeli v zadnji akciji, ko se je že zdelo, da bodo odločale enajstmetrovke. Antonio Majcenić je priboril žogo in jo spravil na levo stran, kjer je prodrl Oliver Kregar in nato podal v sredino kazenskega prostora do Thalissona, ki je popeljal Rogaško med osem.

V rednem delu sta mreži obmirovali, nato pa so Slatničani povedli v 110. minuti, ko je po prodoru in podaji z desne strani Gala Kureža mrežo zatresel Kregar. Le dve minuti pozneje je Nafta izenačila. Na robu kazenskega prostora je preigraval Stjepan Oštrek, nato pa z natančnim strelom matiral Ajdina Mulalića, ki je bil za las prekratek.