Urugvajec Roberto Pereyra je odločil na San Siru. Foto: EPA

Na San Siru je Jaka Bijol igral vso tekmo, Sandi Lovrić je bil na zelenici od 72. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi. Videmčani so zmago dosegli v 62. minuti, ko je bil z bele točke natančen Roberto Pereyra. Yacine Adli je v kazenskem prostoru podrl Festyja Eboseleja.

Veliko veselje nogometašev Rome po dramatični končnici. Foto: EPA

Črno-modra milanska zasedba je povedla v 40. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Hakan Calhanoglu. Lautaro Martinez, z 12 goli prepričljivo prvi strelec lige, je prednost Interja podvojil v 57. minuti. Štiri minute zatem je Gianluca Scamacca postavil končni izid tekme, na kateri je v sodniškem dodatku pri domačih rdeči karton dobil Rafael Toloi.

Lukaku od bedaka do velikega junaka na Olimpicu
Roma je v dramatičnem sodnikovem dodatku z dvema zadetkoma premagala Lecce z 2:1. Romelu Lukaku je najprej v 5. minuti zelo slabo izvedel najstrožjo kazen. Vratar Lecceja Wladimiro Falcone je žogo odbil z nogo. Goste je v vodstvo popeljal Šved Pontus Almqvist v 72. minuti z natančnim strelom z levo nogo.

Romelu Lukaku je zelo slabo izvedel strel z enajstih metrov, v 94. minuti pa je mojstrsko zaključil akcijo za zmago. Foto: EPA

Roma je silovito pritiskala, predvsem Paulo Dybala je bil večkrat zelo blizu izenačenja. V 91. minuti je rezervist Nicola Zalewski z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Iranec Sardar Azmoun pa je žogo z glavo zabil pod prečko. Jose Mourinho je bil še vedno nezadovoljen, vse igralce je poslal v napad. V 94. minuti je Dybala v kazenskem prostoru napel Lukakuja. Robustni napadalec se je obdržal na nogah in z levico mojstrsko potisnil žogo v malo mrežico za veliko evforijo na Olimpicu.

Miretti zagotovil zmago stari dami
Nogometaši Juventusa so na nedeljski večerni tekmi odnesli tri točke iz Firenc. Odločilni zadetek je dosegel Fabio Miretti v 10. minuti po podaji Filipa Kostića z leve strani.