29-letni Sergej Milinković Savić, ki se je poleti iz Lazia preselil v Al Hilal v Savdsko Arabijo, je še vedno motor igre Srbije. Foto: AP

Odločitev je padla že v 7. minuti, ko je Lazar Samardžić s prostega strela zaposlil Sergeja Milinkovića Savića, ki je zatresel mrežo.

V 11. minuti je branilec Kostas Laifis igral z roko v kazenskem prostoru. Napadalec Aleksandar Mitrović je slabo izvedel strel z bele točke, vratar Joel Mall se je izkazal s parado.

Tadić rekorder po številu nastopov
Na začetku drugega polčasa je vstopil kapetan Dušan Tadić. Odigral je 106. tekmo za reprezentanco Srbije in s tem izboljšal rekord Branislava Ivanovića, ki je zbral 105 tekem.

Srbija se bo čez tri mesece pomerila s Slovenijo na Euru 2024 v Münchnu. Foto: AP

Pittas zadel vratnico
V drugem polčasu so Srbi precej popustili. Niso več prevladovali. Ciper je imel najlepšo priložnost za izenačenje v 64. minuti, ko je Ioannis Pittas stresel vratnico.

V četrtek so Srbi v Moskvi izgubili proti Rusom z 0:4, potem ko so že od sredine prvega polčasa igrali z nogometašem manj in prvi zadetek prejeli iz 11-metrovke. Zaradi bolečin v hrbtu na tokratnem zboru manjka njihov glavni zvezdnik Dušan Vlahović.

Zadnja testa proti Avstriji in Švedski
Srbija bo pred začetkom evropskega prvenstva v Nemčiji odigrala še dve pripravljalni tekmi. 4. junija se bo pomerila z Avstrijo, štiri dni zatem pa še s Švedsko.

16. junija bo Srbija odigrala prvo tekmo na evropskem prvenstvu, ko se bo v Gelsenkirchnu srečala z Anglijo. S Slovenijo se bo pomerila 20. junija na Allianz Areni v Münchnu, nato pa sledi še obračun z Dansko 25. junija.

Angleže čaka popravni izpit proti Belgiji
Preostala dva tekmeca Slovenije na Euru bosta igrala v torek. Anglija bo po sobotnem porazu na Wembleyju z 0:1 proti Braziliji tam gostila še Belgijo, medtem ko se bodo Danci v Københavnu po 0:0 proti Švicarjem pomerili še s Ferskimi otoki.