Goran Milović je Olimpijo poraza rešil že na prvi tekmi, tudi na drugi tekmi pa je bil junak zmajev, saj je zadel zmagoviti gol. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so z velikimi težavami napredovali v nadaljnji krog kvalifikacij, s predstavo pa znova niso navdušili. Tako kot na prvi tekmi, ki se je končala z izidom 1:1, so tudi tokrat Luksemburžani povedli, bili v prvem polčasu boljši tekmeci, toda v nadaljevanju so zmaji izkoristili številčno premoč zaradi izključenega nogometaša, si priborili podaljšek, v katerem pa so se nato izognili polomu.

Sorodna novica V Stožicah odmevne le detonacije, Olimpijina igra vsekakor ne

Luksemburžani hitro zadeli, Olimpija izenačila
Olimpija se je hitro znašla v zaostanku, ko je po prostem strelu z glavo v 9. minuti zadel Juan Bedouret. Gostitelji so bili tudi v nadaljevanju prvega polčasa nevarnejši, Bertino Cabral je v 24. minuti zadel prečko. V prvem polčasu so Luksemburžani več poskušali in bolj ogrožali vrata Matevža Vidovška. Skupaj je bilo v strelih na gol 7:2 v korist domačih.

V drugem delu so Ljubljančani strnili vrste, več poskušali pretiti pred vrati tekmeca, a sprva niso našli poti mimo domačega vratarja Guillauma Cappe.

Sorodna novica Mura za zanesljivo napredovanje tudi drugo tekmo dobila z 2:1

Albert Riera na klopi Olimpije je poskušal tudi z menjavami priti do izenačenja, s čimer bi lani tretjeuvrščena ekipa državnega prvenstva izsilila podaljšek. V 80. minuti je pa je ljubljanska zasedba v tej nameri tudi uspela, ko je bil po podaji Maria Kvesića natančen Agustin Doffo.

Od 84. minute so zeleno-beli igrali z nogometašem več v polju, potem ko je rdeči karton prejel Moussa Maazou, ki je vsega tri minute prej stopil na zelenico.

Milović znova rešil Olimpijo
Čeprav so Ljubljančani v drugem delu proti vratom sprožili devet strelov, številčne premoči ob koncu rednega dela niso izkoristili in sledil je 30-minutni podaljšek.

V prvem delu podaljška si Olimpija ni priigrala veliko strelov. Enega od teh je neuspešno sprožil prav strelec prvega gola Doffo. So pa zato v drugem delu podaljška vendarle zadeli, ko je v 112. minuti po podaji Aljaža Krefla zadel Goran Milović. Do konca dvoboja se izid ni več spremenil, je pa Vidovšek v zadnji minuti ukrotil strel Cabrala.

V drugem krogu kvalifikacij Konferenčne lige se bodo Ljubljančani pomerili z romunsko zasedbo Sepsi OSK.