Italijan Filippo Ganna (Ineos Grandiers) je zadržal vodstvo v skupni razvrstitvi.

Jakobsen je dosegel 40. zmago v karieri, pred tem je nazadnje slavil pred 43 dnevi na drugi etapi dirke San Juan v Argentini. Drugo mesto je na današnji etapi osvojil Belgijec Jasper Philipsen, tretje pa Kolumbijec Fernando Gaviria.

V skupni razvrstitvi ni prišlo do nobenih sprememb. Zmagovalec ponedeljkovega uvodnega in 11,5 km dolgega kronometra Ganna ima še naprej 28 sekund prednosti pred tekmeci, njegov najbližji zasledovalec pa je Nemec Lennard Kämna (+0:28).

Na dirki nastopata tudi dva slovenska kolesarja. Povratnik na veliko sceno po novembrski operaciji rame Primož Roglič (Jumbo-Visma) je na današnji etapi zasedel 67., Luka Mezgec (Jayco-AlUla) pa 79. mesto. Oba sta v cilj prišla v času zmagovalca.

V skupni razvrstitvi je Roglič (+0:49) na 11., Mezgec (+1:30) pa na 68. mestu.

V sredo bo na sporedu razgibana in 216 km dolga etapa med krajema Follonica in Foligno.

Jumbo-Vismi in Tratniku ekipni kronometer, skupno vodstvo Cortu

Nizozemska ekipa Jumbo-Visma je zmagovalka 32,2 km dolgega ekipnega kronometra na kolesarski dirki Pariz-Nica v kraju Dampierre-en-Burly. Po današnji etapi sta od Slovencev skupno med prvo deseterico Jan Tratnik (Jumbo-Visma) na četrtem in Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) na desetem mestu. Skupno vodstvo je prevzel Danec Magnus Cort.

Nizozemska ekipa Danca Jonasa Vingegaarda je z eno sekundo prednosti slavila pred ekipo EF Education-Easypost, za katero je bil najhitrejši prav Cort. Na tretjem mestu je za štiri sekunde zaostal Team Jayco-Alula.

UAE Team Emirates Tadeja Pogačarja je končal na petem mestu s 23 sekundami zaostanka za nizozemsko ekipo.

Rumeno majico je zdaj prevzel Cort, ki ima sekundo prednosti pred Belgijcem Nathanom Van Hooydonck (Jumbo-Visma). S tremi sekundami zaostanka nato sledita še dva člana Jumbo-Visme, Tratnik in Vingegaard. Vmes je z enakim zaostankom tretji Avstralec Michael Matthews (Team Jayco-Alula).

Pogačar na desetem mestu za vodilnim Cortom zaostaja 14 sekund. Na dirki nastopa še Domen Novak (UAE Team Emirates), ki skupno zaseda 138. mesto z zaostankom devetih minut in 33 sekund.

Prvič so sicer v ekipnem kronometru tekmovali na nov način, in sicer, da se čas ekipi ustavi, ko prvi izmed njenih kolesarjev prečka ciljno črto, saj se vsakemu kolesarju posebej šteje čas. Za Jumbo-Vismo so bili v cilju enako hitri Tratnik, Vingegaard in Van Hooydonck.

V sredo kolesarje čaka 164,7 km dolga preizkušnja med krajema Saint-Amand-Montrond in La Loge des Gardes, ki se bo začela ob 12.40.