Federico Dimarco je dosegel zadetek, ki ga bodo vrteli še v številnih pregledih sezone. Foto: EPA

Inter je ohranil dve točki naskoka pred Juventusom. Črno-modri so si deseto zmago sezone zagotovili z zadetkoma tik pred odmorom in na začetku drugega dela.

Dve minuti pred koncem prvega polčasa je Federico Dimarco ušel po levi strani in opazil, da vratar Frosinoneja Stefano Turati stoji preveč zunaj vrat. Odločil se je za strel z več kot 40 metrov, žoga je preletela čuvaja mreže gostov in končala v mreži. Najlepši zadetek letošnje sezone v Serie A.

Takoj na začetku drugega polčasa je branilec Frosinoneja Ilario Monterisi podrl Marcusa Thurama v kazenskem prostoru. Sodnik Federico Dionisi je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Hakan Calhanoglu.

Rimski derbi ni navdušil, vzdušje na Olimpicu pa je bilo znova imenitno. Foto: EPA

Lazio boljši v prvem, Roma pa v drugem polčasu
Lazio je bil v prvem polčasu precej boljši tekmec. Najlepšo priložnost je imel Luis Alberto, ki je v 25. minuti stresel vratnico. Tri minute zatem je vratar Rome Rui Patricio odlično posredoval po strelu Alessia Romagnolija z glavo.

V drugem polčasu so sinjemodri popolnoma popustili. Paulo Dybala je povzročal velike težave obrambi Lazia. Roma je prevzela pobudo, a si ni priigrala izrazitih priložnosti, saj napadalec Romelu Lukaku ni imel svojega večera.

Ederson v 92. minuti rešil Atalanto v Vidmu
Nogometaši Udineseja so v 12. krogu že osmič remizirali, tokrat na domači Dacia Areni proti Atalanti iz Bergama (1:1). Za Videmčane, ki so v 31. minuti zastreljali 11-metrovko, je vodilni gol po podaji Srba Lazarja Samardžića dosegel Brazilec Walace v 44. minuti. V 92. minuti je gostom iz Lombardije točko prinesel Brazilec Ederson.

Slovenski reprezentant Jaka Bijol je za gostitelje odigral vso tekmo, njegov klubski in reprezentančni soigralec Sandi Lovrić je v igro vstopil v 71. minuti, ko je zamenjal Argentinca Martina Payerja, medtem ko Davida Pejičića ni bilo v kadru Udineseja.

Viktor Kovelanko je dosegel edini zadetek na stadionu Diega Armanda Maradone. Foto: EPA

Kovalenko šokiral Napoli
Na uvodni nedeljski tekmi je Empoli presenetil aktualnega italijanskega prvaka in v Neaplju zmagal z 1:0. Edini gol je v prvi minuti sodnikovega podaljška dosegel Ukrajinec Viktor Kovalenko.

Bremer in Rugani zagotovila tri točke Juventusu
Juventus je premagal Cagliari z 2:1. Stara dama v prvem polčasu ni našla poti do mreže ekipe s Sardinije. Po uri igre je po podaji Filipa Kostića zadel Bremer. Daniele Rugani je deset minut zatem podvojil prednost Torinčanov, Alberto Dessena pa je pet minut zatem postavil končni izid.

Milan zapravil vodstvo z 2:0 v Lecceju
V Lecceju je Milan prvi polčas dobil z 2:0, potem ko sta zadela Olivier Giroud in Tijjani Reijnders. Gostitelji pa so se v drugem polčasu vrnili, Nicola Sansone in Lameck Banda sta prinesla točko.