Veliko veselje Turkov po zadetku Barisa Yilmaza. Foto: EPA

Josip Brekalo je izgubil žogo in Salih Özcan je z dolgo podajo zaposlil Barisa Yilmaza, ki je stekel sam proti Dominiku Livakoviću in ga mojstrsko lobal. Hrvati so zahtevali prepovedan položaj, a je videosodnik preveril posnetek in zadetek je bil priznan.

Po uri igre je selektor Zlatko Dalić v igro poslal Bruna Petkovića, Lovra Majerja in Nikolo Vlašića. V 80. minuti je vstopil še Dion Drena Beljo, ki je imel izjemno priložnost že minuto zatem, a je streljal naravnost v vratarja Ugurcana Cakirja.

V 90. minuti je po podaji iz kota branilec Samet Akaydin z glavo zadel soigralca Hakana Calhanogluja v roko. Kapetan Turkov je imel roko ob telesu in je sploh ni premaknil, sodnik Anthony Taylor pa je takoj pokazal na belo točko. Znova je posredoval videosodnik, Taylor si je ogledal posnetek ob stranski črti in spremenil je odločitev. Turki so zdržali vse do 97. minute in veselili so se velike zmage.

Alvaro Morata je načel mrežo Škotov v Sevilli. Foto: EPA

Prvi poraz Škotov
V Sevilli so Španci odpravili Škote z 2:0 in jim preprečili predčasno pot na evropsko prvenstvo.
V prvem polčasu so prevladovali Španci, ki so zadeli tudi vratnico, v drugem pa so Škoti dosegli gol, a so lep poskus Scotta McTominaya, ko je zadel iz skrajšanega kota z leve strani, sodniki razveljavili zaradi nedovoljenega položaja in oviranja vratarja.

V 74. minuti so Španci povedli, z glavo je zadel Alvaro Morata. Štiri minute pred koncem je končni izid postavil rezervist Oihan Sancet.

Na drugi tekmi skupine A so Norvežani pričakovano opravili delo na Cipru in zmagali s 4:0. Erling Haaland je dvakrat zatresel mrežo.

Škoti po prvem porazu še vedno vodijo s 15 točkami, Španci ob tekmi manj jih imajo 12, Norvežani pa 10.

Albanci gladko odpravili Češko
V skupini E še naprej navdušuje Albanija, ki je s 3:0 premagala Češko, Taulant Seferi je dosegel dva gola. Albanci imajo 13 točk, Poljaki so se z zmago z 2:0 na Ferskih otokih prebili na drugo mesto, imajo devet točk. Ob tekmi manj jim s po osmimi sledita Češka in Moldavija.