Luis Diaz je v zadnji akciji tekme potrdil zmago Liverpoola. Foto: EPA

Jürgen Klopp je imel na voljo zelo zdesetkano ekipo, saj je izjemni napadalec Mohamed Salah odpotoval na afriško prvenstvo, Virgil van Dijk pa je zbolel. Pri topničarjih Oleksandr Zinčenko in Gabriel Jesus nista bila v kadru.

Ödegaard in Alexander-Arnold v prečko
Arsenal je močno pritisnil, v uvodne četrte ure je bilo vseskozi zelo vroče pred vrati Alissona Beckerja. Reiss Nelson je v 3. minuti že preigral čuvaja mreže Liverpoola, a je nato zadel zunanji del mreže. V 12. minuti je Martin Ödegaard z desetih metrov stresel prečko. Tudi Bukayo Saka in Kai Havertz nista bila natančna.

Liverpool ni blestel, a je v zadnjih desetih minutah strl topničarje. Foto: EPA

Edino priložnost za Liverpool je imel ob koncu prvega polčasa Trent Alexander-Arnold. Z močnim strelom z desne strani je zadel prečko.

Kiwior z glavo zadel lastno mrežo
V drugem polčasu je bil Liverpool precej bolj enakovreden. Po podaji iz kota je Diogo Jota z glavo stresel prečko. Branilec William Saliba je bil prenizek v skoku.

Arsenal ni našel pravega ritma v zadnje pol ure. Deset minut pred koncem je Alexander Arnold izvedel prosti strel z leve strani. Žogo je poslal pred vrata, kjer je branilec Kiwior s petih metrov z glavo poslal žogo v lastno mrežo.

Luis Diaz učinkovito zaključil protinapad
To je bil velik šok za topničarje, ki se niso več uspeli pobrati. V 95. minuti je Diogo Jota v protinapadu lepo našel Luisa Diaza, ki je z močnim strelom zabil žogo pod prečko.

De Bruyne se je vrnil na igrišča
Kevin De Bruyne se je po več kot štirih mesecih vrnil na igrišče. Na stadionu Etihad je vstopil v igro v 57. minuti, Manchester City je s 5:0 odpravil Huddersfield Town.

Za Belgijca, ki so ga glasno pozdravili tudi navijači, je bila to prva tekma v sezoni, igral ni od avgusta, ko si je na prvenstveni tekmi proti Burnleyju strgal stegensko mišico. Podal je za tretji zadetek, ki ga je dosegel Oscar Bobb.

"Ni še pripravljen. Postopoma ga bomo vključevali v moštvo, potrebuje še treninge. Je pa že takoj po vrnitvi pokazal svojo kakovost. Pogrešali smo ga, potrebujemo ga. Pa ne samo njega. V drugi del sezone želim priti s pripravljenimi vsemi igralci. Tudi z Erlingom Haalandom in fanti, ki so zdaj poškodovani," je poudaril trener Cityja Pep Guardiola.

Millwall – LEICESTER 2:3 (1:2)
Watmore 56., Flemming 86.; Casadei 16., Ricardo Pereira 39., Cannon 61.

COVENTRY – Oxford 6:2 (3:1)

MAIDSTONE UNITED – Stevenage 1:0 (1:0)

Wimbledon – IPSWICH 1:3 (1:2)

Sunderland – NEWCASTLE 0:3 (0:1)
Ballard 35./ag, Isak 46., 90./11-m

Stoke City – BRIGHTON 2:4 (1:1)
van Hecke 16./ag, Baker 63./11-m; Estupinan 45., Dunak 52., Joao Pedro 71., 80.

NORWICH – BRISTOL 1:1 (1:1)

SOUTHAMPTON – Walsall 4:0 (1:0)

WATFORD – Chesterfield 2:1 (0:1)

BLACKBURN – Cambridge 5:2 (3:2)

Gillingham – SHEFFIELD UNITED 0:4 (0.2)
Osula 14., 39., McAtee 83., 87.

Queens Park Rangers – BOURNEMOUTH 2:3 (2:0)
Armstrong 40., Dykes 42.; Tavernier 48., Moore 58., Kluivert 69.

PLYMOUTH ARGYLE – Sutton United 3:1 (1:0)

NEWPORT – EASTLEIGH 1:1 (0:0)

HULL – BIRMINGHAM 1:1 (0.1)

SHEFFIELD WEDNESDAY – Cardiff City 4:0 (3:0)

Middlesbrough – ASTON VILLA 0:1 (0:0)
Cash 87.

SWANSEA – Morecambe 2:0 (0:0)

CHELSEA – Preston North End 4:0 (0:0)
Broja 58., Thiago Silva 66., Sterling 69., Fernandez 85.

LUTON – BOLTON 0:0

Shrewsbury Town – WREXHAM 0:1 (0:0)

WEST HAM – BRISTOL 1:1 (1:0)
Bowen 4.; Conway 61.

WEST BROMWICH – Aldershot Town 4:1 (3:0)

Peterborough – LEEDS UNITED 0:3 (0.1)

NOTTINGHAM FOREST – BLACKPOOL 2:2 (1:2)
Dominguez 39., Gibbs White 56.; Gabriel 25., Morgan 27.

MANCHESTER CITY – Huddersfield Town 5:0 (2:0)
Foden 33., 65., Alvarez 37., Bobb 58., Doku 74.

Arsenal – LIVERPOOL 0:2 (0:0)
Kiwior 80./ag, Luis Diaz 95.

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Kiwior (88./Trossard), Rice, Jorginho (81./Nketiah), Ödegaard, Saka, Havertz (88./Smith Rowe), Nelson (62./Gabriel Martinelli).

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Quansah, Gomez, Elliott (75./Bradley), Mac Allister (59./Gravenberch), Jones (75./Clark), Gakpo (59./Diogo Jota), Darwin Nunez, Luis Diaz.

Sodnik: John Brooks

Wigan – MANCHESTER UNITED 0:2 (0:1)
Dalot 22., Fernandes 74./11-m

Tekme, ki so se končale z neodločenim izidom, bodo ponovljene sredi januarja. Zamenjal se bo gostitelj.