To je bil prvi poraz slovenske ženske reprezentance v letošnjem letu in prvi po aprilu lani, ko je bila boljša Francija. Slovenija je letos pred današnjim obračunom premagala Zambijo in Uzbekistan ter osvojila turnir v Turčiji, ob tem pa nanizala še tri neodločene izide, proti Belgiji, Romuniji in Južni Afriki.

Srbkinje vse tri zadetke dosegle v prvem polčasu
Srbija je bila v prvem polčasu boljša, terensko premoč je izkoristila in s štirih strelov v okvir gola po prvih 45 minutah vodila z 0:3. V 8. minuti je mrežo zatresla Jovana Damnjanović. V 10. minuti se je izkazala vratarka Zala Meršnik. V 31. minuti je Tijana Filipović z roba kazenskega prostora zadela za 0:2. Tik pred odmorom je po podaji s kota Dejana Stefanović povišala na 0:3.

Poznalo se je, da igralke prihajajo z dopustov
"To ni izid, ki smo si ga želele. Poznalo se je, da vse prihajamo z dopustov. Opravile smo nekaj treningov, danes pa nas je čakala že tekma. To je posledica vsega skupaj," je povedala Dominka Čonč.

Jarc jezen zaradi pristopa v prvem polčasu
"Nisem pričakoval, da bodo igralke tako neresno vzele prvi polčas. Še enkrat se je pokazalo, da v nogometu brez pravega pristopa, želje in boja za grb ni uspeha. Treba bo dati veliko več. Če mislijo, da bo šlo samo vse za stopnico naprej, se motijo," je povedal selektor Jarc, ki je bil zadovoljen s predstavo v drugem polčasu.

Srbske nogometašice v Krškem premagale Slovenke

Kapetanka Mateja Zver zbolela
Selektor Jarc je na zadnji test v Krško povabil Adrijano Mori (Turbine Potsdam), Kajo Eržen (Fiorentina), Nino Kajzba (Roma), Zaro Kramžar (Roma), Laro Prašnikar (Eintracht Frankfurt), Lano Golob (Pomigliano), Matejo Zver (St. Pölten), Zalo Meršnik (Huelva), Dominiko Čonč (Sampdoria), Saro Agrež (Wolfsburg), Luano Zajmi (Split), Laro Klopčič (Mura), Melanio Pasar (Mura), Ivo Kocijan (Mura), Špelo Kolbl (Mura), Kajo Korošec (Mura), Izabelo Križaj (Olimpija Ljubljana), Saro Makovec (Olimpija Ljubljana), Manjo Rogan (Olimpija Ljubljana), Ano Milović (Olimpija Ljubljana), Zalo Vindišar (Olimpija Ljubljana) in Saro Gradišek (Radomlje). Na čakanju pa so bile še Nina Babnik (Albergaria), Mirjam Kastelec (Ljubljana), Špela Rozmarič (Mura), Evelina Kos (Mura), Živa Galjot (Radomlje) in Laura Šenk (Radomlje). Kapetanka Mateja Zver je zavoljo bolezni akcijo žal izpustila, namesto nje pa je bila povabljena Korina Lara Janež.

Slovenke bodo septembra začele tekmovanje v Ligi narodov v skupini B4, tekmice bodo Češka, BiH in Belorusija. Slovenija bo prvo tekmo igrala 22. septembra, ko bo gostila Češko.