Joe Willock in soigralci so bili razigrani na Old Traffordu. Foto: AP

Trener Eric ten Hag je močno premešal začetno postavo. Priložnost so dobili Sergio Reguilon, Hannibal Mejbri, Casemiro, Antony, Mason Mount, Alejandro Garnacho in Anthony Martial. 72.484 gledalcev se je zbralo v "gledališču sanj", a znova so razočarani zapuščali tribune že precej pred koncem srečanja.

Almiron zadel po izjemni akciji Livramenta
V 28. minuti je Valentino Livramento odvzel žogo Garnachu, lepo prodrl, preigral tri branilce gostiteljev in v idealnem trenutku zaposlil Miguela Almirona, ki je z diagonalnim strelom z levo matiral Andreja Onanaja.

19-letni Hall je mojstrsko poslal žog v mrežo z volejem. Foto: AP

Najstnik Hall zablestel z volejem
Osem minut zatem je Harry Maguire z glavo izbil predložek Joeja Willocka z leve strani, žogo je poslal naravnost na nogo Lewisa Halla. 19-letnik je v slogu najboljših napadalcev z volejem z levico poslal žogo v malo mrežico za 0:2. To je bil njegov prvi zadetek v dresu srak.

Willock postavil piko na i
Rdeči vragi so bili popolnoma brez idej. Po uri igre je Willock z natančnim strelom z desno nogo z roba kazenskega prostora zapečatil usodo branilcev naslova.

Ten Hag je pri zaostanku z 0:3 s tremi menjavami še skušal spremeniti potek tekme. V 65. minuti so vstopili Marcus Rashford, Rasmus Höjlund in Bruno Fernandes. Gostje so bili zelo samozavestni in zanesljivo ohranili prednost do konca.

Ten Hag: To ni dovolj, moram prevzeti odgovornost
"Vsi se zavedamo, da to ni dovolj. Moram prevzeti odgovornost. Najbolj mi je žal navijačev, ki so res trpeli na tribunah. Moramo stopiti skupaj v teh težkih trenutkih, že v soboto je naslednja tekma proti Fulhamu," je bil potrt ten Hag.

Harry Maguire je znova razočaral. Na zelenici je bil 90 minut in naredil številne napake. Foto: AP

Howe: To je velika nagrada za naše navijače
"To je bila zelo dobra predstava, motiv je bil velik. Imamo veliko težav s poškodovanimi igralci, prvo menjavo sem moral opraviti že v 5. minuti. Igralci so se odlično odzvali. Vedno je težko zmagati na Old Traffordu. Nobene možnosti ne bi imeli, če ne bi imeli igralci tako dobrega pristopa. To je velika nagrada za naše navijače, ki so nas glasno spodbujali na tem težkem gostovanju," je bil navdušen trener Howe.

Sladko maščevanje za finalni poraz na Wembleyju
To je bila šele druga zmaga Newcastla na Old Traffordu po letu 1972. Varovanci Eddieja Howa so se oddolžili rdečim vragom za lanski poraz v finalu ligaškega pokala na Wembleyju. 26. februarja je bil Manchester United boljši z 2:0, zadela sta Casemiro in Rashford.

West Ham izločil Arsenal
West Ham je ugnal Arsenal s 3:1. Topničarji so še neporaženi v Premier ligi, tokrat pa so prikazali najslabšo predstavo sezone. Nov velik preizkus jih čaka v soboto na St. James Parku v Newcastlu.

Po četrt ure je Ben White z glavo zabil žogo v lastno mrežo po podaji iz kota. Arsenal je imel veliko posest žoge, a je bil brez pravih zaključkov.

V 50. minuti je Nayef Aguerd z diagonalno podajo s 50 metrov sijajno zaposlil Mohammeda Kudusa, ki se je izvrstno zaustavil žogo in jo poslal v mrežo z levo nogo. Po uri igre je Jarrod Bowen zapečatil usodo topničarjev z močnim strelom z roba kazenskega prostora, branilec Jakob Kiwior je še malce spremenil smer žogi in vratar Aaron Ramsdale je bil nemočen.

Edini zadetek za Arsenal je dosegel Martin Ödegaard v 96. minuti. Norvežan je vstopil šele v 80. minuti, ko je bilo srečanje že odločeno.