Veliko veselje nogometašev Mure po najprestižnejši zmagi v zgodovini kluba. Foto: Reuters

Sobočani so se na sanjski način poslovili od navijačev v evropskem tekmovanju. 5500 gledalcev se je zbralo v Ljudskem vrtu in tega večera ne bodo pozabili nikoli. To je najbolj odmevna zmaga v zgodovini kluba.

Tomi Horvat je z izjemnim strelom z levico dosegel edini zadetek v prvem polčasu. Foto: Reuters

Z borbeno in srčno predstavo so izbranci Anteja Šimundže dosegli veliko zmago, Londončani pa se bodo morali za napredovanje še pošteno potruditi v zadnjem krogu proti Rennesu.

V prvih štirih krogih je Mura pokazala dobre predstave, a brez pike na i. Tokrat so črno-beli vse skupaj nadgradili in na koncu razveselili številne privržence. Mura se je oddolžila Tottenhamu za visok poraz z 1:5 na prvi medsebojni tekmi.

Horvat kronal odličen start črno-belih
Slovenski prvaki so začeli zelo pogumno. V 11. minuti je Tomi Horvat ušel po desni strani in mojstrsko preigral Davinsona Sancheza, ki je padel po tleh. Horvat si je žogo naravnal na levico in jo s 15 metrov zavrtinčil v mrežo.

Gostje nikakor niso ujeli pravega ritma. Izgubili so številne žoge na sredini igrišča, nenatančne podaje so se kar vrstile.

Sessegnon izključen že po pol ure
Novo hladno prho so doživeli v 32. minuti, ko je Ryan Sessegnon spotaknil Žigo Kousa in prejel drugi rumeni karton.

Angleži brez strela v okvir vrat v prvem polčasu
Harry Kane je bil neopazen v uvodne pol ure. V 37. minuti je imel malce prostora in odločil se je za strel iz obrata. S 15 metrov z levico je malce zgrešil vrata. Lepo priložnost je imel tudi Nik Lorbek v 42. minuti, ko se je odločil za strel s kakšnih 18 metrov in le malce zgrešil vrata. Tottenham do odmora ni sprožil niti enega strela v okvir vrat.

Conte s štirimi menjavami zelo poživil igro
Trener Tottenhama Antonio Conte ni bil zadovoljen z igro svojih izbrancev. V 54. minuti je opravil kar štiri menjave. Vstopili so Heung-Min Son, Ben Davies, Eric Dyer in Lucas Moura.

Harry Kane je ukanil Matka Obradovića v 72. minuti. Foto: Reuters

Hitri Korejec Son je takoj povzročal velike težave obrambi Mure. V 58. minuti je njegov nevaren strel odbil Matko Obradović. V naslednji akciji je zapretil še Kane z glavo. Sobočanom ni več uspelo zadržati žoge na sredini igrišča. Ante Šimundža je v igro poslal Amadeja Marošo in Samsondina Oura.

Kane spretno izenačil
V 72. minuti je Lucas Moura podal v kazenski prostor Mure, Marin Karamarko je bil slabo postavljen, Kane mu je ušel in z desne strani spretno poslal žogo prek Obradovića v malo mrežico.

Tottenham je dobil zalet. Vseskozi je bilo vroče v kazenskem prostoru Mure. Kane je v 87. minuti z glavo streljal prek vrat, minuto pred koncem rednega dela je z roba kazenskega prostora do strela prišel Lucas Moura, a je prav tako streljal čez gol.

Joker Maroša sijajno izpeljal protinapad
Na sporedu so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. Delivec pravice Antonio Nobre je že pogledal na uro, ko je rezervist Maroša stekel v protinapad. Prodrl je v kazenski prostor in streljal, žoga je zadela Sancheza in spremenila smer. Vratar Pierluigi Gollini je bil nemočen, žoga ga je preletela in končala v mreži.

Veliko slavje na tribunah ob zadnjem žvižgu sodnika Nobreja, ki niti ni pustil, da bi Angleži izvajali sredino.

Šimundža: Taktično in tekaško smo odigrali eno izmed najboljših tekem
"Prestižna zmaga, po kateri pa ne smemo postati prevzetni. Taktično in tekaško smo odigrali eno izmed najboljših tekem. V prvem polčasu mi je bilo žal, da nismo zadeli še enkrat za 2:0," je poudaril trener Šimundža.

Conte je bil zelo razočaran: “Potrebujemo čas. Čaka nas delo, delo, delo. V tem trenutku je med Tottenhamom in najboljšimi klubi v Angliji velika luknja,” je poudaril Conte.

Čez dva tedna zadnji krog v Arnhemu
Mura bo prvi nastop v skupinskem delu v evropskih tekmovanjih končala 9. decembra v Arnhemu pri Vitesseju.

Šimundža umirja evforijo po zgodovinski zmagi, Conte potolčen po sramotnem porazu