United je tako bržkone iz rok izpustil še zadnjo priložnost, da se priključi boju za prvaka, Liverpool pa je skočil na peto mesto prvenstvene razpredelnice, za četrtim, ki vodi v ligo prvakov, zaostaja le tri točke, od Tottenhama pa ima tudi tekmo manj.

Prvi polčas največjega angleškega derbija je bil izenačen, v končnici, v 43. minuti, pa je Nizozemec Cody Gakpo dosegel prvi gol na tekmi, ki je povsem spremenil stanje na igrišču. Liverpool se je v drugem delu namreč osredotočil na protinapade, izvajal jih je brutalno, iz njih je dosegel kar šest golov.

Gakpo še enega, po dva sta prispevala še Darwin Nunez in Mohamed Salah, končni izid pa je postavil Firmino. Salah je s svojim 129. golom postal najboljši strelec Liverpoola v premier ligi.

Na drugi nedeljski tekmi sta se Nottingham Forest in Everton, ki se borita za obstanek v ligi, razšla z neodločenim izidom 2:2.