Goncalo Ramos in Diogo Jota sta blestela na stadionu Algarve v Faru. Foto: EPA

Hrvaška je nasploh prvič zmagala na kakšnem gostovanju na Kavkazu. Do zdaj je izgubila v Gruziji, dvakrat pa remizirala z Azerbajdžanom. Tokrat je prevladovala na igrišču, zapravljala priložnosti, zmagala pa z golom Andreja Kramarića v 13. minuti.

S tremi točkami je prevzela vodstvo v skupini, točkovno se je izenačila s Turčijo, ki pa ima slabšo razliko v zadetkih. 12. oktobra bodo Hrvati na derbiju skupine D gostili Turke.

Zmaga Walesa v Rigi
Latvija je v Rigi izgubila proti Walesu z 0:2. Aaron Ramsey je v 29. minuti izkoristil najstrožjo kazen. V šesti minuti sodnikovega dodatka je zmago potrdil rezervist David Brooks. Valižani so se zdaj točkovno izenačili z Armenci na tretjem mestu skupine, za vodilnima zaostajajo tri točke.

Aaron Ramsey je zadel z enajstih metrov in Wales še upa na preboj na drugo mesto.  Foto: EPA
Aaron Ramsey je zadel z enajstih metrov in Wales še upa na preboj na drugo mesto. Foto: EPA

Portugalci še niso prejeli zadetka
Zanesljivi sta bili tudi vodilni ekipi skupine J. Vodilna Portugalska, ki še ni oddala točke, niti prejela zadetka (24:0), je brez Cristiana Ronalda napolnila mrežo Luksemburga. Dva gola so dosegli Goncalo Ramos, Goncalo Inacio in Diogo Jota.

Luksemburg je v teh kvalifikacijah dosegel že tri zmage, le proti Portugalcem je bil obakrat nemočen. Na domači zelenici je izgubil z 0:6.

Finnbogason še poglobil krizo BiH-a
Islandci so do minimalne zmage prišli v sodniškem dodatku, pred tem sta obe ekipi zapravili kar nekaj priložnosti. Odločil je Alfred Finnbogason v 91. minuti, ko je žogo iz bližine potisnil v mrežo.

Slovaki so že po šestih minutah obračuna z Lihtenštajnom vodili s 3:0, nato pa se ustavili.