Slavje nogometašev Bologne po zmagi v Milanu. Foto: EPA

Črno-modri so v 65. minuti pri izidu 0:0 zastreljali 11-metrovko, vratar Federico Ravaglia je ubranil strel z bele pike Lautaru Martinezu.

Na začetku podaljška je v 92. minuti za vodstvo Interja z glavo zadel branilec Carlos Augusto, a sta Nizozemec Sam Beukema po podaji rojaka Joshue Zirkzeeja in Švicar Dan Ndoye po lepi ekipni kombinaciji v 112. in 116. minuti preobrnila izid.

Bologna je pred 63.519 gledalci na stadionu Giuseppeja Meazze tako pripravila novo presenečenje. V Serie A je trenutno na visokem četrtem mestu, Inter pa je na vrhu lestvice.

Sorodna novica Handanović drugič zapored dvignil italijanski pokal

Milančani so na devetem medsebojnem dvoboju v italijanskem pokalu prvič morali priznati premoč Bologni.

Že v torek je izpadel tudi Napoli, ki je pred domačimi navijači presenetljivo z 0:4 klonil proti Frosinoneju. Zadetke je prejel v 65., 70., 91. in 95. minuti.

V četrtfinale sta se že uvrstila Lazio in Fiorentina, preostale štiri tekme osmine finala pa bodo odigrane med 2. in 4. januarjem.

Četrtfinale bo med 9. in 11. januarjem. Bologna, ki jo drugo sezono vodi nekdanji italijanski reprezentant Thiago Motta, se bo v gosteh pomerila s Fiorentino.