Domžalčani so bili boljši dve tretjini srečanja, po prvem polčasu so vodili z 2:0, a so se Ljubljančani nato vrnili, v izdihljajih tekme pa gostom zadali usodni udarec za zgodovinsko uvrstitev v veliki finale pokala.

Ob polčasu je glavni trener gostiteljev Dejan Grabić očitno vrnil prepotrebno samozavest svojim varovancem, ki so v nadaljevanju pregovorno šli na vse ali nič in tveganje se jim je tudi izplačalo. Bili so podjetnejši, nevarnejši, na koncu pa tudi zmagoviti.

Ibričić v polno že v 3. minuti
Gostje so povedli že v 3. minuti srečanja, ko je Senijad Ibričić z več kot 20 metrov silovito sprožil in žogo poslal v spodnji levi kot vrat vratarja Matije Orbaniča. Domžalčani so v uvodnih minutah pritiskali na domača vrata, nenehno je bilo vroče v kazenskem prostoru, ljubljanska obramba se je morala še posebej izkazati, da je ostalo pri minimalnem zaostanku. Vseeno so gostitelji v 26. minuti prejeli še drugi zadetek, potem ko je po predložku Arnela Jakupovića z glavo Orbaniča matiral Tilen Klemenčič.

Marjanac prepolovil vodstvo Domžal
V nadaljevanju so gostitelji zaigrali nekoliko bolje, po dobri uri igre jim je uspelo zaostanek prepoloviti. Zrežirala sta ga rezervista, ki sta v igro vstopila v drugem polčasu – Žan Trontelj in Luka Marjanac. Trontelj je z desne strani pred vrata poslal predložek, tam pa je Marjanac podstavil nogo in iz neposredne bližine premagal nemočnega Ajdina Mulalića. Veselje na tribunah šišenskega stadiona se še ni povsem poleglo, ko bi Domžalčani skoraj spet vzpostavili prednost dveh zadetkov: po predložku z desne strani je s strelom z glavo Orbaničeve dlani ogrel Sven Šoštarič Karič.

Kramarič izenačil, Bajde zadel za finale
Bravo je izid izenačil v 85. minuti, potem ko je glavni sodnik Bojan Mertik po ogledu posnetka VAR priznal igranje z roko v kazenskem prostoru in pokazal na belo točko. Z 11 metrov je kapetan Brava Martin Kramarič Mulalića poslal v napačno smer za 2:2. Globoko v sodnikovem dodatku so Ljubljančani zadeli za preobrat in zgodovinsko uvrstitev v finale! V 93. minuti – tekma je bila podaljšana za pet minut – je po levi strani lepo prodrl Matija Kavčič in podal Gregorju Bajdetu, ki je z desetih metrov matiral Mulalića za 3:2.

V četrtek je na sporedu še drugi polfinalni obračun, v katerem bo Koper gostil Celje.