Marcel Ratnik in soigralci so prikazali zelo slabo predstavo. Foto: AP

Ljubljančani so bili papirnati favoriti po vrednosti kadra. Spletna stran Transfermarkt ga ocenjuje na 13,4 milijona evrov, medtem ko naj bi bil Klaksvikov vreden 2,81 milijona. Stanje na zelenici je bilo popolnoma drugačno.

Ekipa s Ferskih otokov je dokazala, da je vse prej kot naiven tekmec. Blestela je že v kvalifikacijah za Ligo prvakov, ko je izločila tako Ferencvaros kot švedski Häcken. Izpadli so šele proti norveškemu prvaku Moldeju, ki so ga precej namučili. Klaksvik je doma že igral neodločeno proti močno favoriziranemu Lillu. V prvem krogu je izgubil v Bratislavi z 1:2.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Olimpija še ni dosegla gola na treh tekmah
Izbranci novega stratega Zorana Zeljkovića so se z izjemo uvoda tekme v večjem delu pokazali v dokaj bledi luči in so po treh porazih v izgubljenem položaju v skupini A. Olimpija je še edina brez točke in tudi brez doseženega gola.

Nukić zapravil veliko priložnost za hitro vodstvo
Olimpija je imela po dobrih dveh minutah izjemno priložnost za vodstvo, ko je bil sam pred domačim vratarjem Mustafa Nukić, a je preslabo streljal z levo nogo. Vratar Nils Jonatan Johansson je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Ljubljančani so imeli precej večjo posest žoge, a posebej nevarni niso bili. Po 20 minutah so se tudi gostitelji prebudili in izvedli nekaj podaj v kazenski prostor, a te še niso bile natančne.

Joensen izkoristil natančen predložek Frederiksberga
V 29. minuti so prvič streljali v okvir vrat, vendar Denis Pintol, ki brani v odsotnosti huje poškodovanega Matevža Vidovška, ni imel težav. Klonil je v naslednji akciji. Arni Frederiksberg je z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, Rene Joensen pa je pred vrati prišel pred svojega čuvaja in iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Gostitelji so bili nevarni tudi 34. minuti, ko je po podaji iz kota na drugi vratnici s pol metra žogo čez gol z glavo poslal Deni Pavlović. Ljubljančani so bili vse bolj nemočni, večkrat so se ujeli v nedovoljene položaje.

Klaksvik je drugo največje mesto na Ferskih otokih po Torshavnu. Ima pet tisoč prebivalcev. Foto: EPA

Klettskard še pred odmorom povišal na 2:0
V 44. minuti so neodločni zeleno-beli še drugič na tekmi morali pobrati žogo iz svoje mreže, potem ko je v kazenskem prostoru do žoge prišel Pall Klettskard in jo kljub trem branilcem poslal za Pintolov hrbet za 2:0.

Kapetan Andreasen z glavo postavil piko na i
Po slabi minuti nadaljevanja je Rui Pedro streljal v kazenskem prostoru, dobro pa je posredoval domači vratar. Končna odločitev je padla že v 54. minuti. Po kotu z leve strani je pred vrati popolnoma sam ostal kapetan Jakup Andreasen, ki je brez težav zadel z glavo za 3:0.

Sorodna novica Olimpija na Ferske otoke po prvo zmago v skupinskem delu

Kljub menjavam se raven konkretnosti pri ljubljanski zasedbi ni zvišala, tako da so domači dokaj nepričakovano lahko nadzorovali dogajanje. Admir Bristrić je poskusil v 82. in 90. minuti, a ni bil natančen.

Zeljković: Ni mi še všeč, kako igramo
"Sami sebe smo premagali. V Evropi je zelo pomembno, da izkoristiš priložnosti. Imeli smo najlepšo priložnost na tekmi, a je nismo unovčili. Poraza z 0:3 si ne bi smeli dovoliti. Naredili smo ogromno napak. Klaksvik je iz štirih strelov dosegel tri zadetke. Gostitelji so bili bolj navajeni na te razmere, a ne bi iskal izgovorov. Zelo slabi smo bili v dvobojih in pri t. i. drugih žogah. Dobro smo vedeli, da bodo oni divjali, a nismo bili dobro razporejeni. Ni mi še všeč, kako igramo," je v pogovoru za Val 202 povedal trener Zeljković.