Sezona pozabe za košarkarsko Cedevito Olimpijo se nadaljuje. Moštvo kljub velikemu dogodku, kot je upokojitev številke 10 ene največjih legend kluba Dušana Hauptmana, ni bilo sposobno enakovrednega boja z Budućnostjo in tako v ligi ABA vknjižilo četrti poraz.

Medtem ko so vsi v dvorani Stožice čakali polčas, Olimpija in Budućnost nista ponudila tistega, kar bi si želeli navijači. Predvsem domači, ki so računali, da bodo njihovi ljubljenci igrali na krilih navijačev Green Dragons, ki so prišli pozdravit svojega nekdanjega junaka Dušana Hauptmana. Če so bili kapetan Edo Murić in soigralci na zadnjih dveh tekmah razpoloženi pri metih, je bilo tokrat povsem drugače. Dokler so bili podobno nerazpoloženi tudi košarkarji Budućnosti, je bil rezultat še izenačen, ko pa so se gostje v drugem polčasu razigrali, je njihova prednost začela naraščati. Ob standardno slabi obrambi in težavah v skoku Olimpija Budućnosti enostavno ni uspela nuditi odpora in je na koncu prepričljivo klonila, ob tem pa še poslušala žvižge s tribun.

»Igrali smo brez energije, intenzitete in možganov. Nismo uspeli nuditi odpora Budućnosti. Opravičil bi se navijačem, ki so zaradi Duleta ustvarili enkratno vzdušje. Žal mi je za njih. Mislil sem, da nam bo to dalo energijo, a ni bilo tako. Težko je biti v moji koži, saj že celotno sezono zaradi zdravstvenih težav težko treniramo. A nikoli nisem obupal in tudi tokrat ne bom,« je povedal skrušeni trener Olimpije Jurica Golemac.

Liga ABA, drugi izidi 17. kroga: Zadar – Borac 85:75 (Božić 22; Gagić 20), Igokea – Split 88:92 (Tanasković 19; Mavra 24), S. centar – MZT 103:85 (Jackson 20; Mićović in Caffey po 20), Cibona – Mega 72:106 (Aranitović 12, Mesiček 5; Rudan 21), FMP – C. zvezda 84:99 (Valinskas 22; Ilić 16), Partizan – Mornar 92:74 (Papapetrou 19; Glas 20, Vujačić 9), vrstni red: Partizan 15-2, C. zvezda 15-1, Olimpija 12-4, Budućnost 11-6, FMP 12-5, Zadar 9-8, S. centar 8-9, Mega 7-10, Split in Cibona 6-11, Igokea 5-11, Borac 4-13, Mornar 5-11, MZT 2-15.