Pred tem je v 19. minuti prvi gol za Arsenal, ki je vknjižil osmo zaporedno zmago, z glavo dosegel Declan Rice, v sodniškem dodatku prvega polčasa pa je po veliki napaki Aarona Ramsdala, ta se je vrnil med vratnici topničarjev, izenačil Yoane Wissa. Se pa je vratar domačih odkupil v drugem polčasu, ko je ubranil dva zelo nevarna strela gostov, zapravljeni priložnosti Ivana Toneya in Nathana Collinsa pa je z glavo kaznoval Havertz. Pri obeh golih gostiteljev je bil podajalec Ben White.

Manchester United je po zaslugi dveh enajstmetrovk, ki sta ju uspešno izvedla Bruno Fernandes v 12. in Marcus Rashford v 36. minuti, z 2:0 ugnal Everton. Obe najstrožji kazni je priboril Alejandro Garnacho.

Zapravili enajstmetrovko

Predzadnji na lestvici Sheffield United je odščipnil točko Bournemouthu, v gosteh je z njim igral 2:2. Vodil je celo z 2:0, a so domači, ki so v 15. minuti prek Dominica Solankeja zapravili enajstmetrovko, izenačili. To je v prvi minuti sodnikovega dodatka uspelo Enesu Ünalu.

Luton, ki je na lestvici na 18. mestu in v zelo nevarnem položaju, je prav tako v gosteh odščipnil točko Crystala Paleceu, tudi on je do nje prišel v sodnikovem dodatku. V šesti minuti je izid 1:1 postavil Cauley Woodrow, ki je v igro vstopil 15 minut prej.

Tri točke pa je osvojil Wolverhampton, ki je z 2:1 ugnal Fulham, tudi na tej tekmi je padel gol, a ni imel odločilnega pomena na razplet, saj so Londončani le znižali zaostanek.