»Proga v Loketu je pravšnja za vrnitev na dirke. Nisem pod rezultatskim pritiskom, si pa po dolgem tekmovalnem premoru zaradi poškodbe seveda želim odpeljati čim bolje. Za začetek bi bil zadovoljen s petim ali šestim mestom,« je pred dvanajsto preizkušnjo za SP od skupno 19 v tej sezoni in svojo prvo po skoraj petmesečni prekinitvi dejal aktualni svetovni prvak Tim Gajser (na fotografiji). Na progi s trdo podlago in krogom dolžine 1586 metrov, na kateri še nikoli ni zmagal v skupnem seštevku na dirki za veliko nagrado Češke, ki jo organizirajo od leta 1995, je Gajser v napovedi svoje uvrstitve zgrešil le za malenkost, a z razpletom je bil zadovoljen.

Pred sobotno kvalifikacijsko vožnjo, ki je bila njegova prva po zlomu stegnenice februarja letos, je šampion iz Pečk pri Makolah na treningu dosegel celo najboljši čas pred Hondinim moštvenim sotekmovalcem, Špancem Rubenom Fernandezom. V kvalifikacijah si je za šesto mesto privozil premierne točke (pet) v letošnji sezoni, na uvodni uradni vožnji med svetovno elito pa je po slabšem startu ciljno črto prečkal deveti. V drugi vožnji je bil štiri mesta boljši, kar je na koncu zadostovalo za prvih 33 točk za SP in skupno sedmo mesto na VN Češke.

V razredu MX2 je slovenske barve zastopal Jan Pancar, ki je po 15. mestu v prvi vožnji in 16. v drugi tekmovanje končal z 11 točkami in skupno na 17. mestu. Naslednja dirka za SP bo že konec tedna v belgijskem Lommelu za VN Flandrije.