Benjamin Šeško je bil junak Salzburga. Foto: EPA

Benjamin Šeško je dvakrat zadel za vodilni Salzburg, ki je po vodstvu z 2:0 komajda izvlekel remi proti dunajski Avstriji. Ko je Šeško v 39. minuti zadel za vodstvo 2:0, je kazalo, da so Salzburžani na pragu 19. zmage v 24 krogih. A so se gostje vrnili s tremi zaporednimi zadetki v drugem polčasu. Izenačujoči in vodilni sta padla v razmiku treh minut od 77. do 80. minute. Točko je v drugi minuti sodnikovega podaljška rešil Šeško, ki je uspešno izvedel strel z enajstih metrov.

To je bil njegov 13. prvenstveni gol, s čimer je na lestvici strelcev avstrijskega prvenstva na tretjem mestu.

Salzburg je zbral 33 točk in ima štiri točke naskoka pred drugouvrščenim Sturmom.

Šporar načel Olympiacos
30. krog grškega prvenstva je prinesel največji derbi med Panathinaikosom in Olympiacosom. Z 2:0 je bil boljši Panathinakos, ki ga je v vodstvo v 28. minuti popeljal Andraž Šporar. Le sedem minut pozneje je avtogol dosegel El Arabi in postavil končni izid tekme.

Šporar, ki je z desetimi goli četrti na lestvici strelcev, je igral do 69. minute. Adam Gnezda Čerin je bil zamenjan v 84. minuti, medtem ko Benjamin Verbič ni dobil priložnosti za igrro.

Panathinaikos je na lestvici na prvem mestu izenačen z AEK-om. Olympiacos zaostaja za šest točk.