V dvanajstem medsebojnem obračunu, sedem do zdaj so jih dobili Srbi, so slovenski odbojkarji še tretjič zaporedoma zmagali. Glede na to, da so izbranci srbskega selektorja Igorja Kolakovića, ki je bil pred dobrim desetletjem dve leti trener v ACH Volleyju, na Japonsko prišli v okrnjeni zasedbi, manjkali so Uroš Kovačević, Srečko Lisinac, Marko Podraščanin, Marko Ivović, Aleksandar Atanasijević, Dušan Petković in Nikola Jovović, je bila zmaga slovenske ekipe pričakovana. Z izjemo drugega niza, ko so »padli« na sprejemu, prav tako pa so premalo naredili na svoj začetni udarec, so bili v preostalih treh boljši nasprotnik.

»V prvih dveh nizih je na začetnem udarcu dobro deloval le Jan Kozamernik, zato smo jih v nadaljevanju izvajali bolj taktično, kar je nasprotniku povzročilo več težav. To je potem tudi spremenilo potek tekme. Prav tako ne moremo biti popolnoma zadovoljni z igro v bloku, kjer bi ob čistih situacijah morali imeti boljši izkoristek. Temu bo treba posvetiti pozornost na naslednjih treningih in tekmah,« je po zmagi svojih varovancev dejal Gheorghe Cretu, romunski strokovnjak na slovenski klopi. Po dobrem začetku in vodstvu s 5:0 so slovenski odbojkarji, ki so vodili tudi še s 16:12 in 18:15, zmago v prvem nizu reševali v končnici. Na osemnajsti točki je Srbija prvič na tekmi izid izenačila, vendar nikoli ni prešla v vodstvo. Vse do 29. točke je vztrajno sledila slovenski reprezentanci, ki je po napaki gostujočega korektorja Dražena Luburića, njegov nastop je bil pred tekmo vprašljiv, le prišla do vodstva z 1:0 v nizih.

V drugem nizu je bil izid do 14. točke izenačen, s tremi zaporednimi točkami so Srbi prišli do treh točk prednosti (17:14), z novimi tremi zaporednimi pa že do šestih (23:17), s čimer je bil niz odločen. Po izgubljenem nizu so bili aktualni evropski podprvaki v tretjem ves čas v prednosti in so ga na koncu tudi zanesljivo dobili. Bolj izenačen je bil spet četrti niz, a le do polovice, že pred vstopom v končnico pa so slovenski odbojkarji prišli do štirih točk prednosti (20:16), ki so jo z napadi Klemna Čebulja, Alena Pajenka in Tineta Urnauta brez težav ohranili do konca tekme. »Zmaga proti Srbiji je dober začetek, vendar je v naši igri še vedno veliko stvari, ki jih moramo popraviti in izboljšati. Na prihodnjih tekmah bomo morali od prvega niza naprej začetne udarce izvajati tako ali še bolje, kot smo jih od tretjega niza naprej. Prav tako se strinjam z našim selektorjem, da bi lahko bili z blokom bolj uspešni, toda to je šele začetek lige narodov in normalno je, da je še veliko rezerv,« je Cretuja dopolnil bloker slovenske izbrane vrste Jan Kozamernik, ki se lahko pohvali s 86-odstotno uspešnostjo v napadu.

Ob Možiču in Urnautu, ki sta bila s 24 (2 bloka) oziroma 22 (1 as) točkami najbolj učinkovita igralca na tekmi, so točke za slovensko reprezentanco dosegli še Čebulj 11, Pajenk 10 (4 bloki), Kozamernik 8 (1 blok, 1 as) in Gregor Ropret 2. V srbski izbrani vrsti se je z 20 točkami (1 blok) najbolj izkazal Luburović, štiri manj pa je dosegel Miran Kujundžić. Na drugi današnji tekmi turnirja v Nagoji je Poljska s 3:1 (23, -18, 22, 15) premagala Francijo, s katero bo Slovenija igrala v soboto. Že v torek je bila na prvi tekmi turnirja Kitajska s 3:2 (20, -21, 21, -20, 9) boljša od Bolgarije, jutrišnjega nasprotnika slovenske reprezentance, Japonska pa je s 3:0 (16, 22, 19) vknjižila tri točke proti Iranu, ki bo proti Sloveniji igral v nedeljo.