Zlatan Ibrahimović je razočaran nad vedenjem argentinskih navijačev po finalu svetovnega prvenstva 2022. Foto: EPA

Argentinci so po izvajanju 11-metrovk na stadionu Lusail decembra lani osvojili naslov svetovnega prvaka, potem ko so v finalu ugnali še izbrano vrsto Francije. Veliko veselje nogometnih romantikov pa je v marsičem zasenčilo vedenje nogometašev po tekmi.

Ibrahimović si je finalno tekmo na stadionu Lusail v Katarju ogledal v živo. Foto: EPA

Med podelitvijo je vratar Emiliano Martinez, eden izmed junakov srečanja, presenetil z nespodobno gesto, potem ko je prejel zlato rokavico, kmalu zatem je v svet pricurljal posnetek rajanja v slačilnici, kjer so se gavči na nespodoben način norčevali iz prvega zvezdnika galskih petelinov Kyliana Mbappeja.

Ibrahimović: Mbappe bo še svetovni prvak
Vse to je spremljal tudi zimzeleni Ibrahimović, ki je priznal, da je bil nad dogajanjem po finalu in predvsem nad vedenjem nogometašev zelo razočaran. "Messi velja za najboljšega nogometaša v zgodovini in bil sem prepričan, da mu bo uspelo osvojiti naslov. Tudi Kylian ga bo še osvojil, zanj me sploh ne skrbi, skrbi pa me za druge nogometaše argentinske reprezentance," je za radio France Inter povedal 41-letnik iz Malmöja. "Messi je osvojil vse in zapomnili si ga bomo za vse čase. Preostalih, ki so se grdo vedli, pa preprosto ne moremo spoštovati. Kot vrhunski nogometaš lahko povem, da je to znak, da ti bo enkrat uspelo nekaj osvojiti, potem pa nikoli več. Na tak način se pač ne zmaguje."

Ali bo Argentini uspelo ubraniti naslov svetovne prvakinje čez štiri leta, bo pokazal čas. Trenutni selektor Luis Scaloni je prepričan, da bo Messi lahko zaigral tudi na zaključnem turnirju 2026, ki bo v Mehiki, Kanadi in ZDA.