Veliko veselje Srbov po koncu tekme v Leskovcu. Foto: Reuters

Iz te skupine je že po četrtkovih tekmah na prvenstvo stare celine napredovala reprezentanca Madžarske, ki je tokrat v Budimpešti premagala Črno goro s 3:1. Pred zadnjim krogom so imeli Črnogorci še teoretične možnosti za preboj na EP skozi kvalifikacije.

Srbija je povedla v 17. minuti, ko je vratar Daniel Naumov podajo iz kota preusmeril v prečko, Miloš Veljković pa je bil na pravem mestu in z glavo je zatresel mrežo. To je bil njegov prvi gol za reprezentanco.

Na mestnem stadionu v Leskovcu je bil tudi predsednik Uefe Aleksander Čeferin. Foto: Reuters

Bolgari so v drugem polčasu pripravili preobrat in dvakrat zadeli med 59. in 69. minuto prek Georgija Ruseva in Kirila Despodova. Varovanci Dragana Stojkovića so premoč na zelenici unovčili v 82. minuti, ko je prav tako prvi zadetek za izbrano vrsto dosegel Srđan Babić. Z glavo je postavil končni izid 2:2.

Szoboszlai razblinil sanje Črnogorcev
Črna gora je proti Madžarom povedla v 36. minuti, ko je z glavo zadel Slobodan Rubežić.

V drugem polčasu je v Budimpešti z dvema zadetkoma v razmiku minute Madžarom vodstvo zagotovil Dominik Szoboszlai (67. in 68. minuta), končni izid pa je postavil Adam Nagy tik pred koncem.

Madžari so se prebili na EP tretjič zapored. Srbi so na ta trenutek čakali vse od leta 2000, ko se je ZR Jugoslavija v skupinskem delu EP-ja na Nizozemskem in v Belgiji pomerila tudi proti Sloveniji. Na nepozabni tekmi v Charleroiju je bilo 3:3.

Španci osvojili prvo mesto v skupini A
Španci so v skupini A premagali Gruzijo s 3:1 in potrdili prvo mesto. Za domače sta zadela Robin Le Normand (4.) in Ferran Torres (55.), avtogol pa je dosegel Luka Ločošvili (72.). Za Gruzijce je v 10. minuti edini zadetek v pravo mrežo dosegel Hviča Kvarachelija. V prvem polčasu si je koleno poškodoval vezist Barcelone Gavi.

V isti skupini so se Škoti in Norvežani v Glasgowu razšli brez zmagovalca (3:3). Zaradi poškodb nista igrala zvezdnika Manchester Cityja in Arsenala Erling Haaland in Martin Ödegaard.