Izjemni Harry Kane je vstopil po uri igre in hitro dokazal, da ni zastonj eden najboljših napadalcev na svetu. Po podatkih transfermarkta je njegova vrednost 120 milijonov evrov. Celoten igralski kader Mure je vreden 7,53 milijona evrov. Foto: AP

Izbranci Anteja Šimundže so po porazu proti Vitesseju v Ljudskem vrtu z 0:2 gostovali pri sloviti zasedbi Tottenhama, glavnem favoritu za končno slavje v tem tekmovanju.

Dele Alli je že v 4. minuti unovčil najstrožjo kazen za vodstvo Tottenhama. Foto: AP

Tottenham začel brez glavnih zvezdnikov
Tekma je potekala na največjem londonskem klubskem stadionu s skoraj 63.000 sedišči. Gre za enega najmodernejših objektov na svetu, ki je stal milijardo dolarjev. Tokrat se je zbralo 25.121 gledalcev.

Gostitelji so pričakovano začeli s precej premešano postavo. Vratar Hugo Lloris sploh ni bil v kadru, napadalci Lucas Moura, Harry Kane in Heung-Min Son so začeli na klopi. Branilci, ki so igrali proti Arsenalu v nedeljo (1:3), so bili prav tako le v vlogi rezervistov. Japhet Tanganga, Davinson Sanchez in Eric Dier niso bili v začetni postavi.

Alli priigral 11-m in jo tudi unovčil
Mura je začela tekmo zelo slabo. Že v 3. minuti je Dele Alli v kazenskem prostoru prišel do žoge pred Matkom Obradovićem. Vratar Mure ga je podrl in sodnik Jigal Frid je takoj pokazal na belo točko. Obradović je krenil v pravo smer, a je Alli z desnico vseeno zatresel mrežo z močnim strelom po tleh.

Žiga Kous se je izkazal z imenitnim volejem na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters

Lo Celso ekspresno povišal na 2:0
V 8. minuti je Harry Winks na levi strani kazenskega prostora zaposlil Giovanija Lo Celsa, ki je mojstrsko poslal žogo pred Obradovića v malo mrežico.

Prekmurci so prvič zapretili v 12. minuti, ko je Nardin Mulahusejnović prišel do strela z glavo, a kar precej zgrešil cilj. Angleži so sicer imeli pričakovano več žogo v svoji posesti, a po hitrem in zanesljivem vodstvu posebej nevarni niso več bili, v 32. minuti je moral posredovati Obradović po Allijevem strelu.

Evrogol Kousa vlil upanje
Sobočani so odlično začeli drugi polčas. Žoga je po kotu končala pri Žigi Kousu, ki je z 18 metrov s sijajnim volejem znižal. Vratar Pierluigi Gollini je obstal na golovi črti, bil je popolnoma nemočen. Po evrogolu so slovenski prvaki dobili zalet, gostitelji pa so postali nervozni, izgubili so kar nekaj žog na sredini igrišča.

Sorodna novica Lotrič nekoč na kosilu z Modrićem in Balom, na igrišču pa čaka Kana in Sona

Trojna menjava Espirita Santa
Domači strateg Nuno Espirito Santo se je hitro odzval s trojno menjavo. Vstopili so Kane, Son in Lucas Moura. V 68. minuti je Moura našel Kana, ki je s konico nogometnega čevlja z desne strani potisnil žogo mimo Obradovića v mrežo.

Velemojster Kane neustavljiv
Tudi četrti zadetek je padel po zaslugi dveh rezervistov. Son je po globinski podaji Lo Celsa stekel proti golu po levi strani in nesebično zaposlil Kana, ki je Obradovića matiral s strelom z bližine.

Najboljši strelec zadnjega svetovnega prvenstva v Rusiji je v 87. minuti zadel še tretjič, takrat po Lo Celsovi podaji z desne strani.

V Premier ligi ne gre po načrtih
Klubu iz severnega Londona, katerega vrednost ocenjujejo na 2 milijardi evrov, trenutno ne gre po načrtih. V Premier ligi so doživeli tri zaporedne poraze proti londonskim tekmecem Crystal Palaceu, Chelseaju in Arsenalu in pri tem prejeli devet golov. Najbolj boleč je bil prav zadnji v derbiju severnega Londona, ko jih je s 3:1 premagal skromni Arsenal.

Šimundža: Fantje na takšni ravni še niso igrali
"To je druga raven, moramo biti realni. Pri 2:1 je njihov trener videl, da bi lahko bili mogoče mi nevarni iz kakšne prekinitve. Zato je reagiral in v igro poslal udarne igralce, tisti trije igralci so naredili razliko. Bomo pa zagotovo odnesli nekaj izkušenj s te tekme. Tudi slabši začetek je pač posledica tega, da fantje na takšni ravni še niso igrali," je po tekmi dejal Šimundža.

Mura je eden od osmih klubov, ki to sezono prvič igrajo v skupinskem delu katerega od evropskih tekmovanj.

Espirito Santo: Res smo imeli veliko energije na začetku srečanja
"Načrt je bil, da začnemo odločno. Res smo imeli veliko energije na začetku srečanja. Malce smo popustili na začetku drugega polčasa, a smo se hitro odzvali po prejetem zadetku. To je bila zelo pomembna zmaga. Veliko igralcev se je izkazalo, ki sicer nimajo velike minutaže. Imamo kar nekaj talentov, ki potrebujejo takšne tekme," je povedal trener Espirito Santo, ki je poleti sedel na klop Tottenhama, potem ko je zelo uspešno vodil Wolverhampton.

Valenčič z golom pomagal Helsinkom do zmage
Napadalec Filip Valenčič je s svojim HJK Helsinki v 2. krogu Konferenčne lige v gosteh premagal Alaškert s 4:2. V skupini A je finska zasedba prvi polčas končala z 1:1, v 57. minuti pa je Valenčič poskrbel za vodstvo. Finci so zdaj pri treh točkah, po eno več imata LASK iz Linza in Maccabi Telv Aviv, ki sta igrala 1:1.