To je bilo tretje medsebojno srečanje mladih reprezentanc Slovenije in Črne gore, na vseh treh so bili uspešnejši Slovenci. Po septembrskem porazu v Kranju z 2:3 proti Bosni Hercegovini so tokrat mladi Slovenci začeli odlično.

Črnogorski živi zid je odbil prosti strel Svita Sešlarja, žoga pa je končala pri Aljažu Antolinu, ki jo je z 22 metrov poslal v desni kot domačega vratarja Sergerja Joskimovića. V 13. minuti se je priložnost ponudila še Svitu Sešlarju, ki pa je po protinapadu sprožil v čuvaja domače mreže.

Zaključek prvega polčasa je pripadel gostiteljem. Ognjen Bakić, nekdanji član Olimpije, je s 16 metrov streljal mimo vrat Martina Turka, po napaki Amirja Feratovića pa je zaključek črnogorske akcije preprečil Marcel Ratnik.

Selektor Milenko Aćimović je pred nadaljevanjem tekme Tjaša Begića zamenjal z Martinom Pečarjem, Slovenci pa so prišli tudi do prvega udarca v drugem polčasu. Žan Vipotnik ni bil natančen z 18 metrov. Precej nevarnejši je bil v dve minuti pozneje Andrija Radulović, a se je z obrambo izkazal Turk. V 56. minuti je v igro vstopila kar peterica, David Flakus Bosilj, Nejc Ajhmajer, Jošt Pišek ter debitanta Srđan Kuzmić in Emir Saitoski.

Aduta s klopi sta bila v 67. minuti osrednja akterja slovenske akcije. Pišek je podal iz kota, Kuzmić pa je skušal žogo z glavo preusmeriti v mrežo, vendar je bil pri tem premalo natančen. Vratar Sergej Joksimović v 75. minuti ni imel pretiranih težav s prostim strelom Jošta Piška, štiri minute zatem pa je domači rezervist Igor Pajović po kotu streljal mimo leve vratnice gola Martina Turka. V 87. minuti je bil v vlogi junaka tudi črnogorski vratar Sergej Joksimović, ki je po samostojni akciji Emirja Saitoskega odbil strel debitanta v dresu mlade reprezentance.

Reprezentanca Slovenije do 21 let se bo od leta 2022 poslovila s ponedeljkovo prijateljsko tekmo v Fazaneriji z Bolgarijo.