188 cm visoki osrednji napadalec QPR-ja Lyndon Dykes, ki je v igro vstopil v 77. minuti, je poskrbel za dva izjemna udarca z glavo za končnih 3:0. Foto: Reuters

Škotska je dolgo trla odpor Ukrajine, ki je predtem zasedala vrh v skupini 1 lige B. Po številnih zapravljenih priložnostih, kar tri je imel krilni napadalec Stuart Armstrong, je v 70. minuti ukrajinsko obrambo prebil John McGinn. Kapetan Škotske se je v fizičnem merjenju moči otresel branilca in zabil, pri čemer so sodniki ocenili, da si je žogo izboril na pravilen način in ne s prekrškom, kot so to videli Ukrajinci.

Gostje so se odprli v lovu na izenačenje, a so to plačali z dvema novima prejetima goloma na identičen način. Obakrat je iz kota podal Ryan Fraser, z glavo pa je bil obakrat natančen rezervist Lyndon Dykes.

Škoti zdaj vodijo v skupini 1 lige B, v soboto jih čaka sosedski dvoboj z Irsko, v torek pa še povratno srečanje z Ukrajino.