Verstappen, ki je dobil že kvalifikacije in osvojil svoj 34. "pole position" v karieri, je danes dosegel še 56. zmago, v letošnji sezoni pa nadaljuje tam, kjer je končal lansko.

Nizozemec je slavil že na uvodni dirki, tudi danes pa njegova zmaga ni bila niti najmanj ogrožena. Vodil je praktično od starta do cilja. Ciljno črto je na koncu prečkal s 13,643 sekunde naskoka pred Perezom, Leclerc je zaostal za 18,639 sekunde, v zadnjem krogu pa je odščipnil točko za najhitrejši krog dirke.

Drugo dirko sezone je tik pod odrom za zmagovalce končal Avstralec Oscar Piastri (McLaren), peti je bil Španec Fernando Alonso v Aston Martinu šesti pa Britanec George Russell v Mercedesu.

Presenetil britanski najstnik

Današnja dirka sicer ni ponudila veliko zanimivega dogajanja, še največje pozitivno presenečenje je bil mladi 18-letni Britanec Oliver Bearman. Novinec pri Ferrarriju, ki je v Savdski Arabiji zamenjal Španca Carlosa Sainza ml, ta je moral na operacijo slepega črevesa, je svoj debi na najvišji dirkaški ravni sklenil na zelo spodobnem sedmem mestu.

Verstappen je z novimi 25 točkami že po dveh dirkah udobno nameščen na vrhu SP, kjer ima 51 točk. Drugouvrščeni Perez jih ima 36, Leclerc pa zdaj 28.

Tretja dirka letošnje sezone formule 1 bo med 22. in 24. marcem za VN Avstralije v Melbournu.