Josip Iličić je doživel nepozabno slovo v Bergamu. Foto: EPA

Slovenski reprezentant se je sprehodil mimo njih, se z vsakim posebej rokoval in objemal. Številni navijači so se mu s transparenti zahvalili za nepozabnih pet let, ko je na 136 prvenstvenih tekmah dosegel 47 golov. Glasno so skandirali njegovo ime.

Navijači so se Iličiću zahvalili za številne odlične predstave. Foto: EPA

34-letni Iličić je v sredo prekinil pogodbo z Atalanto, njegova prihodnost pa še ni znana. Nekdanji nogometaš Fiorentine in Palerma si želi ostati v Serie A.

Koopmeiners zabil hat-trick
Njegovi soigralci so blesteli na stadionu Gewiss. Izstopal je Teun Koopmeiners, ki je dosegel hat-trick.

Torinčani, ki so zelo dobro začeli sezono, so v 45. minuti zatresli mrežo, a je bil napadalec Nikola Vlašič v prepovedanem položaju. V tretji minuti sodnikovega dodatka je Ola Aina v kazenskem prostoru podrl Brandona Soppyja. Z bele točke je bil zanesljiv 24-letni Nizozemec Koopmeiners, ki je nato v 47. minuti z levico povišal na 2:0.

Teun Koopmeiners je zablestel s hat-trickom. Foto: EPA

Vlašić je z osmih metrov znižal v 77. minuti, a je nato Valentino Lazaro podrl Ademolo Lookmana sedem minut pred koncem in Atalanta je imela na voljo še drugo najstrožjo kazen. Vratar Torina Vanja Milinković-Savić se je vrgel v pravo smer, a je bil strel Koopmeinersa dovolj močan.

V soboto mestni derbi v Milanu
5. krog bo na sporedu od sobote do ponedeljka, ko bo Atalanta gostovala v Monzi. Derbi kroga bo v soboto ob 18.00, ko se bosta na San Siru pomerila Milan in Inter.