Prosti strel Jakupovića za remi Maribora v Luksemburgu

Maribor se je mučil že v uvodnem krogu proti malteški Birkirkari, ko je po 1:1 v Ljudskem vrtu na povratni tekmi v gosteh že zaostajal, vendar napredoval potem po preobratu v zadnjih desetih minutah. Tudi v Luksemburgu se je znašel v zaostanku, za dobro izhodišče pred povratno tekmo, ki bo v četrtek ob 19.00, pa je globoko v sodnikovem dodatku, natančneje tik pred njegovim piskom, poskrbel Jakupović, ki je znova potrdil, da je v izvrstni formi. Na prvih treh tekmah sezone je mrežo zatresel že petkrat.

Iznajdljivi Castro popeljal Differdange v vodstvo

Čeprav so varovanci Damirja Krznarja izraziti favoriti dvoboja – ne nazadnje to nakazuje tržna vrednost igralcev obeh klubov: 9,15 milijona evrov proti 1,63 milijona evrov po Transfermarktu –, pa si kljub občutni terenski premoči veliko resnih priložnosti v Luksemburgu niso priigrali. Gostitelji so bili celo nevarnejši, prvič pa so zapretili v deveti minuti, ko je Icukija Urato med nogama preigral razigrani Amine Naifi, toda Ažbe Jug je bil po njegovem poskusu z desne strani na mestu, nato pa je razčistil Max Watson.

Švedski osrednji branilec v vijoličastem dresu in vratar tretje ekipe Prve lige pretekle sezone sta bila nemočna v 25. minuti. Dolgo žogo je v kazenski prostor poslal Kevin d’Anzico. Ob Watsonu se je uspešno gradil Erico Castro. Angolski napadalec je z obratom iz igre vrgel mariborskega branilca, potem pa še matiral Juga.

Mariborčani so po prejetem golu prevzeli pobudo, edino pravo priložnost pa so si v prvem polčasu priigrali v izdihljajih 45. minute. Ivan Brnič in Urata sta kombinirala po levi strani. Hrvaški nogometaš je Japoncu podal s peto, ta pa je poslal predložek pred vrata, kjer je z glavo streljal Jan Repas, z obrambo pa se je izkazal Romain Ruffier.

Sorodna novica Celje povedlo v 17. sekundi, a na koncu zmaga Vitórie s 4:3

Jakupović rešitelj v 96. minuti

Gostje so imeli ves drugi polčas pobudo in konkretno premoč v posesti žoge, vendar pa je bil znova nevarnejši Differdange. 68. minuta je tekla, ko je Theo Brusco po kotu ostal nepokrit, vendar je z glavo meril mimo vrat. Domači branilec je tri minute zatem, ko je Marcel Lorber s podajo iskal Brnića, slabo reagiral, toda morebitni avtogol je s posredovanjem preprečil Ruffier.

V 80. minuti so gostitelji izpeljali nevaren protinapad. Z desne strani je z diagonalnim strelom poskusil Naifi, toda ni bil natančen. Jakupović je tik pred zadnjim sodniškim žvižgom izsilil prekršek, nato pa imenitno, ko je žogo poslal v levi spodnji kot Ruffierja, izvedel prosti strel s približno 20 metrov nekoliko z desne strani. Maribor se bo v primeru zmage v tretjem krogu kvalifikacij pomeril z zmagovalcem turško-moldavskega dvoboja Fenerbahče – Zimbru. Carigrajski velikan je prvo tekmo dobil s kar 5:0.