Ante Budimir je zadel v 42. minuti. Foto: EPA

Srečanje na Maksimiru je ob koncu prvega dela odločil napadalec Osasune Ante Budimir, ki je zadel z glavo po predložku Borne Sose.

Hrvaška je v prvem polčasu oblegala armenska vrata, a najlepšo priložnost so zapravili gostje, ki jim je vodstvo v dvoboju na štiri oči preprečil vratar Dominik Livaković. "Kockasti" bi lahko v drugem polčasu povišali vodstvo, vendar je mreža po številnih priložnostih mirovala.

Hrvaška se je za nastop na EP-ju borila z Walesom, ki je remiziral (1:1) z zmagovalko skupine Turčijo. Valižani bi za vozovnico za Euro 2024 potrebovali zmago ter remi ali poraz Hrvaške.

V preostalih skupinah so bili potniki v Nemčijo že odločeni. V skupini B so Francozi v gosteh remizirali proti Grkom (2:2) in po sedmih zmagah oddali edini točki, Gibraltar je po 14 prejetih golih proti Franciji pred tremi dnevi tokrat proti Nizozemski dobil šest zadetkov (0:6). V skupini I je potekal le še boj za prvo mesto v skupini. To si je z zadetkom Denisa Alibeca (50.) zagotovila Romunija, ki je bila boljša od Švice.

Po zadnjih tekmah so dokončno znani bobni za žreb za skupine evropskega prvenstva. Žreb bo 2. decembra v Hamburgu. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.

Hrvaška z zmago nad Armenijo potrdila uvrstitev na EP
Euro 2024 na Televiziji Slovenija!

Televizija Slovenija je pridobila pravice za prenašanje tekem evropskega prvenstva. Na naših programih si boste lahko ogledali po eno tekmo na dan. To pomeni, da boste na TV Slovenija videli tudi vsa srečanja slovenske reprezentance.