Vlada je izhodišča za pokojninsko reformo obravnavala interno, saj jih bodo najprej predstavili socialnim partnerjem. Imenovali so usklajevalno skupino, ki bo z ESS uskladila dokončna stališča, ta pa bo nato obravnaval ESS, je pojasnil Arčon. »Edino, kar lahko v tem trenutku povem, je to, da se v luči pokojninske reforme delovna doba ne bo spreminjala,« je dejal.

V koaliciji si namreč po njegovih besedah želijo nekoliko drugačnega načina dela kot doslej. Tako so se zavezali, da bodo najprej sprejeli izhodišča, ta izhodišča predstavili ESS in nato začeli pripravljati ustrezno zakonodajno gradivo.

Na enak način se bo vlada po njegovih besedah lotila tudi izhodišč za spremembe na področju davkov.

Predsednik vlade Robert Golob je namreč v torek sklical srečanje socialnih partnerjev, na katerem so se dogovorili za pripravo protokola o delu ESS. Socialni partnerji naj bi za skupno mizo sedli takoj, ko bo protokol podpisan, minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec upa, da bo to že v maju.

O prednostnih temah v torek konkretneje ni spregovoril, je pa ocenil, da bodo glavne spremembe pokojninske in davčne zakonodaje.