Benoit Cosnefroy se je veselil druge zmage na dirkah svetovne serije. Lani je dobil VN Plouaya. Foto: EPA

Dirko je kljub številnim napadom pred tem odločil prihod v zadnji del trase, ki se je do cilja ves čas dvigal. Dobra dva kilometra pred ciljem je Francoz Cosnefroy (AG2R Citroen) silovito pospešil, nihče pa mu ni uspel slediti. Ciljno črto je prečkal štiri sekunde pred Matthewsom (BikeExchange Jayco) in Biniamom Girmayem (Intermarche Wanty Gobert). Četrto mesto je pripadlo Belgijcu Woutu Van Aertu (Jumbo Visma), sicer prvemu favoritu današnje preizkušnje.

Jan Tratnik (Bahrain Victorious) je za zmagovalcem zaostal sedem sekund in bil na 16. mestu najboljši od četverice Slovencev na startu. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je krožno preizkušnjo v Quebecu končal na 24. mestu z osmimi sekundami zaostanka. Matej Mohorič je bil 54. (+1:20), njegov moštveni kolega pri ekipi Bahrain Victorious, Matevž Govekar, pa preizkušnje ni končal.

Sorodna novica V Kanadi Pogačar in van Aert za prvo mesto na UCI-lestvici

Tratnik je bil eden dejavnejših v zaključku preizkušnje, a je večja skupina najboljših vselej pokrila napade kolesarjev. Med njimi ni veliko poskušal Pogačar, ki se je držal glavnine, na koncu pa ni posegel v boj za visoka mesta.

Cosnefroy z drznim napadom dobil VN Quebeca

V Montrealu več priložnosti za hribolazce
V nedeljo zvečer bo na sporedu še VN Montreala. V nedeljo bodo v ospredju najbrž boljši hribolazci, saj bodo morali na 221,4 km dolgi trasi po Montrealu premagati več kot 4842 višinskih metrov ali 1866 m več kot danes. Več si od nedeljske dirke, ki se bo začela ob 16.15 in končala okoli 22. ure, obeta tudi Pogačar. Obe krožni mestni dirki sta zadnji tekmovalni pripravi na bližajoče se svetovno prvenstvo, ki ga bo med 18. in 25. septembrom v Avstraliji gostil Wollongong.