Branilec Simon Kjaer je dosegel izjemno pomemben zadetek v gosteh. Obeta se napeta povratna tekma na San Siru naslednji četrtek. Foto: Reuters

Rdeči vragi so v nedeljo dobili mestni derbi na stadionu Etihad z 2:0. S tem so končali niz 21 zaporednih zmag Manchester Cityja v vseh tekmovanjih. V Premier ligi so na drugem mestu, visoke načrte pa imajo tudi v Evropski ligi, kjer so lani izpadli v polfinalu. Tokrat je manjkal poškodovani napadalec Marcus Rashford.

Milan se je v šestnajstini finala mučil s Crveno zvezdo, napredoval je zaradi gola več v gosteh (2:2 in 1:1). Še vedno je poškodovan zvezdnik Zlatan Ibrahimović, ki je z rdečimi vragi osvojil Evropsko ligo pred štirimi leti.

Franck Kessie je z izjemnim strelom v 11. minuti zatresel mrežo, a je videosodnik Bastian Dankert razveljavil zadetek. Foto: Reuters

Gol Kessieja sporno razveljavljen
V prvem polčasu je bil Milan precej nevarnejši. V 5. minuti je Simon Kjaer podal v prazen prostor, Rafael Leao je švignil mimo Harryja Maguira in Erica Baillyja, ukanil je tudi Deana Hendersona. Stranski sodnik je dvignil zastavico zaradi prepovedanega položaja.

Nogometaši Milana se niso pritoževali, saj je bila odločitev pravilna. V 11. minuti je bil znova v središču pozornost Mariborčan Slavko Vinčić. Davide Calabria je iz avta podal do Francka Kessieja. Napadalec si je na robu kazenskega prostora naravnal žogo na desno nogo in jo z izjemnim strelom s 15 metrov poslal v malo mrežico. Milančani so se že veselili zadetka, ko se je oglasil videosodnik Bastian Dankert. Razveljavil je zadetek, ker je žoga pri sprejemu zadela Kessieja v roko. Imel jo je ob telesu in vsekakor je bila to sporna odločitev.

Maguire s pol metra v vratnico
United je imel večjo posest, najlepšo priložnost v prvem polčasu pa si je priigral v 39. minuti. Alex Telles je podal iz kota, Bruno Fernandes je žogo z glavo podaljšal na daljšo vratnico, kjer je branilec Harry Maguire s pol metra zatresel vratnico.

Amad Diallo je vstopil na začetku drugega polčasa in že po petih minutah zadel z glavo. Foto: Reuters

Joker Diallo poskrbel za vodstvo vragov
Ole Gunnar Solskjaer seveda ni bil zadovoljen s predstavo v prvem delu. Na začetku nadaljevanja je vstopil Amad Diallo. V 50. minuti je Bruno Fernandes s 40 metrov poslal visoko žogo v kazenski prostor Milana, Gianluigi Donnarumma je bil prepozen in Diallo je z glavo poslal žogo prek čuvaja mreže Milana v mrežo.

Kjaer v 92. minuti izenačil z glavo
V 65. minuti je Rade Krunić z glavo streljal malce prek vrat po lepi podaji Calabrie z desne strani. Pritisk Milana se je v zadnje četrt ure stopnjeval, čeprav izrazitih priložnosti ni bilo. Rdeči vragi so bili prehitro zadovoljni z minimalno prednostjo. Na vrsti so bile še tri minute sodnikovega dodatka. V 92. minuti je Krunić izvedel kot z desne strani, danski branilec Kjaer pa je z močnim strelom z glavo poslal žogo pod prečko za veliko veselje Milančanov.

Milan v 92. minuti do remija na Old Traffordu
Harry Kane je kaznoval obe napaki obrambe Dinama. Foto: Reuters

Kane potopil zagrebški Dinamo
V Londonu je Tottenham povedel v 25. minuti, ko je Erik Lamela zadel vratnico, žoga se je odbila naravnost do osamljenega Harryja Kana, ki jo je iz bližine potisnil v mrežo.

Angleški reprezentančni napadalec se je v 70. minuti še drugič na tekmi vpisal med strelce za podvojitev prednosti in lepo zalogo za povratni obračun. Serge Aurier je z desne strani podal pred vrata, kjer je Kevin Theophile-Catherine zelo slabo izbil žogo. Na pravem mestu je bil znova Kane, ki je z desnico postavil končni izid. Tottenham je imel priložnost še za tretji zadetek. Rezervist Gareth Bale je v 84. minuti s prostega strela s 30 metrov nevarno zapretil, a je bil Dominik Livaković v vratih Dinama na pravem mestu.

Petar Stojanović je sedel na klopi Dinama, ki ga naslednji četrtek na stadionu Maksimir čaka zares težka naloga. Tottenham se bo v nedeljo na derbiju Premier lige srečal z mestnim tekmecem Arsenalom. Topničarji so prišli do lepe prednosti v Pireju, Olympiacos je izgubil z 1:3.

Martin Ödegaard je poskrbel za vodstvo Arsenala. Foto: Reuters

Topničarji do lepe prednosti v Pireju
V prvem polčasu je edini zadetek na stadionu Georgiosa Karaiskakisa dosegel Martin Ödegaard. V 34. minuti je z močnim strelom z levo nogo s 25 metrov presenetil vratarja Joseja Saja.

V 58. minuti je izenačil Youssef El Arabi z natančnim strelom z 20 metrov po veliki napaki obrambe Arsenala. Dani Ceballos je slabo sprejel podajo vratarja Bernda Lena. Brazilec Gabriel je v 79. minuti z glavo poskrbel za novo vodstvo topničarjev. Končni izid je postavil rezervist Mohamed Elneny pet minut pred koncem, vratar Sa je žogo odbil v vratnico, a se je nato odbila v mrežo.

Zmaga Villarreala v Kijevu
Kijevskemu Dinamu, za katerega Benjamin Verbič zaradi poškodbe ni igral, po prvem obračunu ne kaže dobro. Na olimpijskem stadionu je izgubil proti Villarrealu z 0:2.
Špancem sta zmago prinesla Pau Torres v 30. in Raul Albiol v 52. minuti.