V Lendavi so Celjani že v 3. minuti povedli z zadetkom Brazilca Edmilsona, v 85. minuti pa je izenačil Stjepan Oštrek. Drugi najboljši strelec Nafte v drugi ligi (9 golov) je nato pri izvajanju 11-metrovk zadel tudi odločilni strel za zmago gostiteljev, potem ko je bil v peti seriji edini neuspešni izvajalec kapetan Celja Denis Popović. Vratar Ervin Nemeth je njegov poskus ubranil.

Celje je tudi v pretekli sezoni v pokalu izpadlo po 11-metrovkah, tedaj v četrtfinalu proti Olimpiji (6:5). Aprila so gledalci v Stožicah spremljali kar deset serij, Popović je v prvi seriji zgrešil vrata.

Nemeth z ubranjeno 11-metrovko Popoviću junak Nafte proti Celju

Nogometna Slovenija je v torek še slavila uvrstitev na Euro 2024, ko so se klubi že pripravljali na pokalne boje. V torek sta prva igrala nekdanja prvoligaša Zavrč in Triglav, na tekmi s tremi izključitvami pa so slavili Kranjčani, za katere je zmagoviti gol na gostovanju v Halozah v 88. minuti dosegel Mark Čeh.

Ljubljančani so na Kodeljevem proti Velenjčanom povedli že po manj kot dveh minutah tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Drugoligaš Rudar nemočen v Ljubljani

Zaradi uničene stoženske zelenice je Olimpija pokalno tekmo gostila na Kodeljevem, sicer domovanju Slovana. Posledično je to prineslo začetek tekme ob 13.00, a vsaj brezplačen vstop na tribuno.

Po manj kot treh minutah so zmaji že vodili, saj je zadel Pedro Lucas, kar je dalo vedeti, da čaka knape naporno delo, da preprečijo visok poraz. Sredi prvega dela je vodstvo Ljubljančanov podvojil Ivan Posavec. Na začetku drugega polčasa je z 11-m bil suveren izvajalec Diogo Costa. Sledil je preblisk gostov in izjemen gol Stiana Džumhurja za Rudar. V sodnikovem dodatku pa je rezervist Marko Brest postavil končni izid 4:1.

Rudar je sicer pokalni prvak iz leta 1998, medtem ko ima Olimpija skupaj osem naslovov. Velenjčani so sicer zadnjih nekaj let drugoligaši, kjer pa so trenutno na 12. mestu bližje boju za obstanek kot za napredovanje.

Mevlja junak Gorice

Še en drugoligaš Gorica je pred domačimi gledalci z 2:1 izločil Domžale na soočenju trikratnih in dvakratnih pokalnih prvakov. Maj Blažič je prvi gol za gostitelje dosegel v 49. minuti, šest minut pozneje je izenačil Filip Stuparević. Za zmago belo-modrih je v 79. minuti poskrbel Nejc Mevlja.

Koper se je prebudil v drugem polčasu

Koprčani so šele v drugem delu z 0:3 strli odpor Odrancev. Tekmo so odločili v dveh minutah, potem ko sta v 58. in 60. zadela Nardin Mulahusejnović in Timothe Nkada. Tretji gol je dosegel Bede Osuji ob koncu tekme.

Na Ježici najprej pomotoma izvajali 11-metrovke brez podaljška

Rogaška je v Ljubljani pri klubu IB 1975 (nekdanjem Interblocku) zmagala šele po podaljšku, bilo je 1:3. Po 90 minutah sta bili moštvi poravnani pri izidu 1:1. Domači so na Ježici v 85. minuti celo povedli, zadel je Timon Perković, a je dve minuti zatem izenačil Oliver Kregar. V podaljšku sta Slatinčanom zmago zagotovila Nejc Gradišar in Antonio Majcenić.

Najprej so sicer pomotoma takoj po koncu rednega dela tekme izvajali 11-metrovke, po katerih so bili prav tako boljši gostje. Nato je delegat srečanja, ko sta bili ekipi že v slačilnicah, ugotovil, da bi morali po pravilih prej odigrati podaljšek, zato so se nogometaši vrnili na igrišče in odigrali dodatnih 30 minut.

POKAL PIVOVARNA UNION

3. KROG

Zavrč – TRIGLAV 1:2 (1:1)
100; Zorko 6.; Kondič 21., Čeh 88.
RK: Maroh 73., Bojnec 81.; Kondić 73.

OLIMPIJA – Rudar Velenje 4:1 (2:0) – na Kodeljevem
250; Pedro Lucas 3., Posavec 35., Diogo Pinto 54./11-m, Brest 91.; Džumhur 59.

IB 1975 Ljubljana – ROGAŠKA 1:3 (1:1, 0:0) – po podaljšku
200; Perković 85.; Kregar 87., Gradišar 99., Majcenić 105.

Odranci – KOPER 0:3 (0:0)
200; Mulahusejnović 58., Nkada 60., Osuji 87.

Fužinar Ravne – KALCER RADOMLJE 0:2 (0:1)
150; Cerar 45., Šošić 81.

GORICA – Domžale 2:1 (1:0)
300; Blažič 49., N. Mevlja 79.; Stuparević 55.

NAFTA 1903 – Celje 6:5 (1:1, 0:1) – po 11-metrovkah
900; Oštrek 85.; Edmilson 3.

11-metrovke:
Novinič, Polić, Igrec, Erniša, Oštrek; Bobičanec, Zec, Zabukovnik, Bajde, Popović (Nemeth brani).

Četrtek ob 13.00:
PRIMORJE eMUNDIA – MARIBOR

Ob 16.00:
ELTRON ŠENČUR – MURA

Lovoriko za pokalnega zmagovalca Slovenije brani Olimpija, ki je v zadnjih šestih izvedbah slavila kar štirikrat. Foto: www.alesfevzer.com