Slovenska reprezentanca do 21 let je na sedmi tekmi dosegla drugo zmago proti finskim vrstnikom. Ti imajo tri zmage, še dva obračuna pa sta se končala z neodločenim izidom. Foto: www.alesfevzer.com

Akcijo za edini zadetek na tekmi je na sredini igrišča začel Tio Cipot, prodrl pa je Svit Sešlar in s podajo pred vrata našel Flakusa Bosilja, ki je v prvi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa neoviran zadel iz neposredne bližine.

Finci so predtem v 30. minuti prek Topija Keskinena, ki je sicer slabo zadel žogo, stresli vratnico. Okvir vrat se je zatresel tudi šest minut pozneje, ko je Martin Turk žogo po močnem strelu Lea Walte preusmeril v vratnico. Okvir vrat je žoga v prvem polčasu oplazila tudi po strelu Sešlarja.

Varovanci Mileta Ačimovića so odigrali zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2025. V novem kvalifikacijskem ciklusu bodo najprej igrali v Bosni in Hercegovini. Srečanje bo 7. septembra. V skupini H so še Francija, Avstrija in Ciper. Marca je Slovenija že odigrala dve prijateljski tekmi. Proti Slovaški se je razšla brez golov, proti Azerbajdžanu pa izgubila z 0:2.